Recital fortepianowy Jana Wachowskiego

 

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 21 grudnia, o godzinie siódmej wieczorem do Nowego Domu Sztuki na recital fortepianowy Jana Wachowskiego.

Jan Wachowski urodził się 23 grudnia 1998 roku. Jego pasją jest gra na fortepianie (od 6 roku życia) oraz kompozycja (od 11 roku). Po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie kontynuował swoją naukę gry na fortepianie w Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkole Muzycznej II st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie w klasie prof. Elżbiety Karaś-Krasztel, potem u prof. Marii Palmowskiej-Guz. Równocześnie w tej samej szkole rozwijał swoją pasję kompozytorską pod okiem prof. Sławomira Czarneckiego. W 2017 r. po ukończeniu z wyróżnieniem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im J. Elsnera w Warszawie rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Elżbiety Karaś-Krasztel oraz równolegle w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego. 

Uczestniczył w wielu kursach pianistycznych, między innymi:
– w 2016 brał udział w miesięcznym programie XX edycji Programu Morningside Music Bridge (MMB) w Pekinie, organizowanym przez Mount Royal University w Calgary (Kanada). Etiuda koncertowa F. Liszta „Waldesrauschen” w jego wykonaniu została wydana na jubileuszowej płycie tego programu.
– w 2016, 2017 brał udział w 2-tygodniowych Warsztatach Muzycznych w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
– w 2017 r. poszerzał swoje umiejętności pianistyczne w zakresie fortepianów historycznych na I Akademii Fortepianów Historycznych w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.                                      

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.

Do zobaczenia w Radziejowicach!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress