VIII Letni Festiwal im. J. Waldorffa w Radziejowicach

Projekt plakatu- Józef WilkońPrezentujemy program VIII Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa. Tegoroczna edycja rozpocznie się 25 czerwca, a ostatnie akordy Festiwalu wybrzmią 2 lipca. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach tak i w tym roku możemy spodziewać się Państwa licznego uczestnictwa w proponowanych przez nas wydarzeniach. Jesteśmy przekonani, iż każdy festiwalowy wieczór dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.
Zapraszamy do odwiedzenia internetowego serwisu festiwalowego dostępnego tutaj.

 
 
 
 

Wieczorom festiwalowym towarzyszą
wystawa malarstwa Wiesława Ochmana – Impresje, szkice i drobiazgi
oraz
M.M. Maestro Maksymiuk – wystawa fotografii wg. projektu Moniki Redzisz

 

Gospodarz wieczorów: Jerzy Kisielewski

 

______________________________wieczór pierwszy______________________________

WIELKA INAUGURACJA
25 czerwca, sobota, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
Janusz Olejniczak – fortepian
SINFONIA VARSOVIA
Jerzy Maksymiuk – dyrygent – fortepian
w programie:
Jerzy Maksymiuk Liście gdzieniegdzie spadające
(na orkiestrę kameralną z fortepianem)
Maurice RavelKoncert fortepianowy G-dur
* * *
Ludwig van Beethoven II symfonia D-dur op.36

 

______________________________wieczór drugi______________________________

ARCYDZIEŁO ODNALEZIONE

26 czerwca, niedziela, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
Barbara Lewicka – Wójcik – sopran
Donata Zuliani – mezzosopran
Mateusz Kołos – tenor
Robert Kaczorowski – bas
Michał Kaleta – organy
CHÓR TRYBUNAŁU KORONNEGO
Przemysław Stanisławski – dyrygent
w programie:
Józef Michał Ksawery PoniatowskiMsza F-dur
(prawykonanie polskie w wersji oryginalnej)

 

______________________________wieczór trzeci______________________________

LETNIE IMPROWIZACJE
27 czerwca, poniedziałek, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
GARY GUTHMAN QUARTET:
Gary Guthman – trąbka
Filip Wojciechowski – fortepian
Paweł Pańta – gitara basowa/kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
oraz
Sasha Strunin – śpiew
w programie:
Gary GuthmanSolar Eclipse

 

______________________________wieczór czwarty______________________________

MŁODY JAZZ
28 czerwca, wtorek, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
WARSAW ACADEMIC BIG BAND
Piotr Kostrzewa – dyrygent
w programie:
Classic on Jazz

 

______________________________wieczór piąty______________________________

OD BOCCHERINIEGO DO PENDERECKIEGO
29 czerwca, środa, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
KWINTET SMYCZKOWY ORKIESTRY SINFONIA VARSOVIA:
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
Zofia Endzelm – skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
Marcel Markowski – wiolonczela
Michał Sobuś – kontrabas
w programie:
Luigi BoccheriniKwintet smyczkowy C-dur op.28
Krzysztof PendereckiKwintet smyczkowy „Leaves of an unwritten diary”
Gioachino Rossini – Duet na wiolonczelę i kontrabas D-dur
Dymitr SzostakowiczSymfonia kameralna c-moll op. 110a

 

______________________________wieczór szósty______________________________

MISTRZOWSKI SEKSTET
30 czerwca, czwartek, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
Anna Maria Staśkiewicz – skrzypce
Maria Sławek – skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka – altówka
Kamil Walasek – altówka
Marcin Zdunik – wiolonczela
Rafał Kwiatkowski – wiolonczela
w programie:

Wolfgang Amadeusz MozartRequiem d-moll KV626 (instrumentalna wersja kameralna)
* * *
Piotr CzajkowskiSekstet smyczkowy d-moll op.70 „Souvenir de Florence”

 

______________________________NOCNE BALLADY______________________________

NADZWYCZAJNY KONCERT PLENEROWY
30 czerwca, czwartek, godzina jedenasta w nocy
Joanna Szczepkowska – recytacje
Janusz Olejniczak – fortepian
oraz
Małgorzata Zalewska – harfa
w programie:
Adam MickiewiczBallady
Fryderyk ChopinBallady

 

______________________________wieczór siódmy______________________________

MUZYCZNE ODKRYCIA
1 lipca, piątek, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
Paweł Wajrak – skrzypce
AXOUM DUO:
Gabriel Collet – marimba
Elwira Ślązak – marimba
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
Jacek Rogala – dyrygent
w programie:
Karol Szymanowski – Etiuda b-moll op. 4
Gabriel Collet –
Koncert na dwie marimby i orkiestrę
Rozmowa z kamieniem (prawykonanie światowe)
* * *
Karol Kurpiński –
Uwertura do opery „Królowa Jadwiga”
August Fryderyk Duranowski –
Koncert skrzypcowy A-dur

 

______________________________wieczór ósmy______________________________

FINAŁ Z LAUREATEM
2 lipca, sobota, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
Dmitry Shishkin– fortepian
laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
Tadeusz Strugała – dyrygent
w programie:
Recital chopinowski
* * *
Fryderyk ChopinI Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress