Warsztaty fotograficzno – malarskie dla weteranów „Pejzaże Radziejowickie”

W dniach 5 – 14 czerwca, w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, odbywały się terapeutyczne warsztaty fotograficzno – malarskie pod tytułem „Pejzaże Radziejowickie”, zorganizowane przez Fundację „Nikt nie zostaje” dla weteranów misji poza granicami państwa i ich rodzin.

Fundacja „Nikt nie zostaje” powstała w 2013 roku. Jej celem jest wielopłaszczyznowa pomoc żołnierzom Wojska Polskiego poszkodowanym w misjach i ich rodzinom: od pomocy materialnej do pomocy psychologicznej i terapeutycznej. Nazwa nie jest przypadkowa: to sentencja oznaczająca, że nikt nie zostanie na polu walki, każdy wróci do domu.

Celem warsztatów było stworzenie weteranom warunków do psychicznego odpoczynku po trudach pełnienia służby w warunkach zagrożenia zdrowia i życia. Cel ten realizowano poprzez rozwój pasji i wrażliwości artystycznych w dziedzinie malarstwa i fotografii. Warsztaty mają bowiem na celu przede wszystkim terapię poprzez sztukę, zgodnie z założeniami artterapii.

Zajęcia z malarstwa prowadził artysta malarz Andrzej Lasek, natomiast z fotografii – instruktorzy Akademii Fotograficznej – Maciej Jancewicz, Rafał Siderski oraz Dawid Markoff.

Warsztaty zakończyła wystawa prac uczestników.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress