Koncert jubileuszowy Ewy Pobłockiej

Na scenie Nowego Domu Sztuki będziemy świętować 40-lecie pracy artystycznej wybitej pianistki Ewy Pobłockiej. W 1977 roku Maestra zdobyła, jeszcze jako studentka, swoją pierwszą ważną nagrodę: została laureatką międzynarodowego konkursu pianistycznego w Varcelli. W Radziejowicach wystąpi wraz z córkami: Ewą i Marią Leszczyńskimi.
Maestry Ewy Pobłockiej nikomu przedstawiać nie trzeba: ta laureatka Konkursu Chopinowskiego z sukcesami koncertuje na całym świecie, w tym w Radziejowicach. Od wielu lat poświęca się również działalności pedagogicznej, otrzymując tytuł profesora zwyczajnego. Za wybitne osiągnięcia artystyczne została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Ewa Leszczyńska poszła w ślady babci – wybitnej sopranistki Zofii Janukowicz –Pobłockiej i zdobywa nagrody na konkursach wokalnych. Jest także cenioną partnerką tak śpiewaków, jak i instrumentalistów. Maria Leszczyńska, pomimo młodego wieku, ma już na koncie wiele nagród w konkursach wiolonczelowych i kameralnych. Grę na wiolonczeli szlifuje u niewątpliwego autorytetu w tej dziedzinie: Marcina Zdunika, którego bywalcy Radziejowic znają doskonale. Obie artystki są multiinstrumentalistkami: z równym powodzeniem zasiadają do fortepianu.
Podczas radziejowickiego koncertu usłyszymy Preludia i Fugi Johanna Sebastiana Bacha. Skomplikowany charakter kompozycji z pewnością pozwoli w pełni pokazać niezwykły talent artystek. Serdecznie zapraszamy!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress