Kalendarium Festiwalu 2017

 

Wieczór Nadzwyczajny
  Sobota, 17 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
UWERTURA DO FESTIWALU

 

Joanna Ławrynowicz – fortepian

 

Orkiestra Sinfonia Varsovia
Massimiliano Caldi – dyrygent

 

w programie:
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna Bajka
Raul Koczalski – II Koncert fortepianowy (prawykonanie)
***
Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery Hrabina
Zygmunt Noskowski – Step (poemat symfoniczny)
***
Janusz Marynowski
MAESTRI – fotografie
***
Józef Wilkoń
MUZYKA U WILKONIA – wystawa rzeźby i malarstwa


Wieczór Pierwszy
Sobota, 24 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR ROMANTYCZNY

 

Recital fortepianowy
Yulianna Avdeeva

I Nagroda XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

 

w programie:
Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt

***

Jan Kochanowski – Pieśń Świętojańska o Sobótce

wykonanie:
Grażyna Barszczewska
Teresa Budzisz Krzyżanowska
Sławomira Łozińska
Ewa Wiśniewska

 

Zespół Dawnych Instrumentów Ludowych

 

Opieka artystyczna: Jarosław Gajewski


Wieczór Drugi
 
Niedziela, 25 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

MAŁA MSZA UROCZYSTA

 

Janusz Olejniczak – fortepian
Bartłomiej Kominek – fortepian
Iwona Sobotka – sopran
Urszula Kryger – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Wojciech Gierlach – bas
Michał Olszewski – organy

 

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Marzena Diakun – dyrygent

 

w programie:
Gioacchino Rossini – La Petite Messe Solennelle


Wieczór Trzeci
Poniedziałek, 26 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
MISTRZOWIE XIX WIEKU

 

Jakub Jakowicz – skrzypce

 

Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Monika Wolińska – dyrygent

 

w programie:
Ludwig van Beethoven – Uwertura Coriolan op. 62
Feliks Mendelssohn Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll
***
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60


Wieczór Czwarty
Wtorek, 27 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

ATRAMENTOWA…

 

Stanisława Celińska

Zespół Muzyczny pod kierownictwem Macieja Muraszko

 

w programie:
utwory z albumu Atramentowa…


Wieczór Piąty
Środa, 28 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

GDZIE PIANISTÓW DZIESIĘCIU…

 

Przy fortepianach:
Elżbieta Karaś-Krasztel, Alicja Paleta-Bugaj, Maria Sterczyńska, Jerzy Sterczyński, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, 
oraz
Zuzanna Basińska, Łukasz Byrdy, Adam Tomaszewski, Tomasz Zając

 

Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Marzena Diakun – dyrygent

 

w programie:
Johann Sebastian Bach

Koncert fortepianowy f-moll BWV 1056
Koncert na dwa fortepiany c-moll BWV 1062
Koncert na trzy fortepiany C-dur BWV 1064
Koncert na cztery fortepiany a-moll BWV 1065


Wieczór Szósty
Czwartek, 29 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

OD GERSHWINA DO WIENIAWSKIEGO

 

Veriko Tchumburidze

I Nagroda XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego

 

Andrzej Jagodziński Trio
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław Bartkowski – instrumenty perkusyjne

 

Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Jacek Rogala – dyrygent

 

w programie:
Edward Czerny – Melodie Gershwina
Andrzej Jagodziński – Koncert fortepianowy
***
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy


Wieczór Siódmy
Piątek, 30 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
JOANNA WOŚ ŚPIEWA

 

Joanna Woś – sopran

Taras Hlushko– fortepian
Krzysztof Meisinger – gitara klasyczna
Marcin Zdunik – wiolonczela

 

  w programie:
Johann Sebastian Bach – Cantata BWV 209
Wolfgang Amadeus Mozart – Exultate jubilate KV. 165
Manuel de Falla – Siete Canciones Populares Españolas
Heitor Villa-Lobos – Bachianas brasileiras No. 5: Aria – Cantilen
***
Domenico Gaetano Maria Donizetti – Uwertura do opery Don Pasquale
Vincenzo Salvatore Carmelo Francesco Bellini – Aria Elwiry Qui la voce z II aktu opery Purytanie
Józef Michał Ksawery Poniatowski – Aria i Cabaletta Laury z opery Pierre de Medicis


Wieczór Ósmy
Sobota, 1 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
WIELKI FINAŁ

 

Karol Radziwonowicz – fortepian

 

Orkiestra Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek – dyrygent
Justyna Maj – asystent dyrygenta

w programie:
Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll op.17
***
Nikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada (suita symfoniczna)


Gospodarz wieczorów festiwalowych:
Jerzy Kisielewski

 

Goście specjalni:
Ewa Wiśniewska, Jerzy Bralczyk

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress