Kalendarium Festiwalu 2018

 

W i e c z ó r   P i e r w s z y

O D R O D Z E N I E

Sobota, 30 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Janusz Olejniczak – fortepian

 
ORKIESTRA SINFONIA VARSOVIA
Andrey Boreyko – dyrygent

 

w programie:
Juliusz Zarębski/Ferenc Liszt – Tańce galicyjskie
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21

* * *
Mieczysław Karłowicz – Symfonia e-moll op. 7 „Odrodzenie”


W i e c z ó r   D r u g i

S A C R U M

  Niedziela, 1 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Iwona Sobotka – sopran
Elżbieta Wróblewska – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Jarosław Bręk – bas
Agata Galik – harfa

 
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice CAMERATA SILESIA
pod kierownictwem Anny Szostak

 
ORKIESTRA SINFONIA VARSOVIA
Jerzy Maksymiuk – dyrygent

 

w programie:
Wincenty z Kielczy, Teofil klonowski – Gaude Mater Polonia
Józef Świder, Jan Kochanowski – Czego chcesz od nas Panie
Wojciech Kilar – Agnus Dei

* * *
Józef Zeidler – Msza Ex D


W i e c z ó r   T r z e c i

K A M E R A L N Y

Poniedziałek, 2 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Marcin Zdunik – wiolonczela

 
WARSAW PLAYERS
pod kierownictwem Janusza Wawrowskiego

 

w programie:
Stefan Kisielewski – Koncert na orkiestrę kameralną
Mieczysław Weinberg – Fantazja na wiolonczelę i orkiestrę op. 52
Mieczysław Karłowicz – Serenada na orkiestrę smyczkową
Wojciech Kilar – Orawa


W i e c z ó r   C z w a r t y

P I E Ś N I   Ż A Ł O S N E

Wtorek, 3 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Iwona Sobotka – sopran

 
ORKIESTRA SINFONIA VARSOVIA
Andrey Boreyko – dyrygent

 

w programie:
Henryk Mikołaj Górecki – III Symfonia „Symfonia Pieśni Żałosnych”


W i e c z ó r   P i ą t y

S O N A T Y    C H O P I N A

Środa, 4 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Elżbieta Karaś-Krasztel – fortepian
Łukasz Byrdy – fortepian
Karolina Nadolska – fortepian
Szymon Nehring – fortepian
Marcin Zdunik – wiolonczela

 

w programie:
Fryderyk Chopin

Sonata c-moll op. 4
Sonata b-moll op. 35

* * *
Sonata h-moll op. 58
Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65


W i e c z ó r   S z ó s t y

R E T R O

Czwartek, 5 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Paulina Sokołowska – skrzypce
Janusz Olejniczak
– fortepian
Jerzy Maksymiuk
– fortepian
Katarzyna Moś – śpiew

 

w programie:
Polska Muzyka Kameralna
kompozycje i aranżacje Jerzego Maksymiuka
Promocja płyty „Retro”


W i e c z ó r   S i ó d m y

R E C I T A L

Piątek, 6 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Paweł Kowalski – fortepian

 

w programie:
utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego oraz Ignacego Jana Paderewskiego


W i e c z ó r   Ó s m y

M U Z Y K A   P O D H A L A

Sobota, 7 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy

 

Janusz Olejniczak – fortepian

 
ZAKOPOWER 
ATOM STRING QUARTET


 

Podczas wieczorów: trzeciego, szóstego i siódmego fragmenty poematu Juliana Tuwima „Kwiaty Polskie” recytować będą Joanna Szczepkowska i Jarosław Gajewski

 

Gospodarz wieczorów festiwalowych:
Jerzy Kisielewski

 

Wieczorom festiwalowym towarzyszą wystawy:

Metamorfozy
 rzeźby ze zbiorów Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Klasycy współczesności
malarstwa ze zbiorów Centrum Sztuki Współczesnej „Zachęta”

oraz portretów fotograficznych ze zbiorów Macieja Kłosia.

 

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress