Małgorzata Zalewska

Jest jedną z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka, harfa elektryczna i barokowa arpa doppia). Solistyczny debiut artystki miał miejsce w 1993 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Występowała jako solistka z takimi artystami, jak m.in: Francisco Araisa, Brigitte Balleys, Massimiliano Cialdi, Chikara Imamura, Agnieszka Duczmal, Adrew M.Kurtz, Jerzy Maksymiuk, Daniel Stabrawa, Tomasz Strahl, Małgorzata Walewska oraz Tadeusz Wojciechowski oraz z zespołami, jak m.in: Graz Trio, Warszawska Sinfonietta, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, MACV, Sinfonia Varsovia, a także wieloma orkiestrami filharmonicznymi.
W latach 1994-2010 współpracowała z Warszawską Operą Kameralną realizując solistyczne partie basso contino na arpa doppia akompaniując takim wokalistom jak m.in: Olga Pasiecznik, Dariusz Paradowski , Jacek Laszczkowski i Krzyszfof Szmyt.
Na prośbę producenta harf CAMAC Joel’a Garnier’a wzięła udział w światowej promocji harfy Atlantyda reprezentując rejon Europy Wschodniej a jej zdjęcie promujące instrument ukazało się na okładkach prestiżowych czasopism „Harpa”( Europa) i „Harp International” (USA).
Na swoim koncie ma również nagrania (jako muzyk orkiestrowy oraz kameralny) ok. 50 płyt CD dla firm fonograficznych m.in.:EMI, Decca, Hungarton, EMI, Pro Musica,Sony Classical,Sony.
Wzięła udział w kilku autorskich programach telewizyjnych poświęconych muzyce harfowej (1996) oraz dokonała telewizyjnych rejestracji:

– recitalu wykonywanego na Letnim Festiwalu w Radziejowicach pod patronatem Jerzego Waldorffa i uznanego przez niego za najlepszy koncert tego Festiwalu (Warszawski Ośrodek Telewizyjny, 1998),

– recitalu ,,Impresje” wykonywanego na Międzynarodowym Festiwalu w Łańcucie (TV Polonia, 1999),

– Koncertu na harfę i flet C-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta wykonywanego na Festiwalu Mozartowskim
w Warszawie (TVP1 i TVP2, 1996, 1999, 2001).

W 2005 ukazała się płyta artystki „Harp Solo” wydana przez DUX, a zrealizowana w całości ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2007 miała miejsce premiera suity koncertowej „Master&Margarita” na harfę i orkiestrę symfoniczną, skomponowanej specjalnie dla artystki przez Gary Guthman’a, oraz ukazała się wysoko oceniona przez recenzentów płyta CD pod tym samym tytulem(DUX).
Małgorzata Zalewska gra na harfach firmy CAMAC.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress