Kalendarium IX Letniego Festiwalu im. J. Waldorffa w Radziejowicach

Prezentujemy program IX Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa. Tegoroczna edycja rozpocznie się  24 czerwca, a ostatnie akordy Festiwalu wybrzmią 1 lipca. Koncertem poprzedzającym to jakże ważne dla regionu wydarzenie kulturalne będzie Uwertura do Festiwalu, na którą zapraszamy 17 czerwca. Wieczorom festiwalowym będzie towarzyszyć wystawa malarstwa i rzeźb Józefa Wilkonia oraz wystawa fotografii Janusza Marynowskiego MAESTRI. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach tak i w tym roku możemy spodziewać się Państwa licznego uczestnictwa w proponowanych przez nas wydarzeniach. Jesteśmy przekonani, iż każdy festiwalowy wieczór dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. 

 

Wieczór Nadzwyczajny 
Sobota, 17 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
UWERTURA DO FESTIWALU

Joanna Ławrynowicz – fortepian

Orkiestra Sinfonia Varsovia
Massimiliano Caldi – dyrygent

w programie:
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna Bajka
Raul Koczalski – II Koncert fortepianowy (prawykonanie)
***
Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery Hrabina
Zygmunt Noskowski – Step (poemat symfoniczny)
***
Janusz Marynowski
MAESTRI – wystawa fotografii
***
Józef Wilkoń
JUBILEUSZ ARKI – wystawa rzeźby i malarstwa


Wieczór Pierwszy
Sobota, 24 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR ROMANTYCZNY

Recital fortepianowy
Yulianna Avdeeva

I Nagroda XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina

w programie:
Fryderyk Chopin, Ferenc Liszt

***

Jan Kochanowski – Pieśń Świętojańska o Sobótce
recytacje – Jerzy Bralczyk
Grażyna Barszczewska
Teresa Budzisz Krzyżanowska
Anna Seniuk
Ewa Wiśniewska

Zespół Muzyczny pod kierownictwem Marii Pomianowskiej


Wieczór Drugi
 
Niedziela, 25 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
MAŁA MSZA UROCZYSTA

Janusz Olejniczak – fortepian
Bartłomiej Kominek – fortepian
Iwona Sobotka – sopran
Urszula Kryger – mezzosopran
Tomasz Krzysica – tenor
Wojciech Gierlach – bas
Michał Olszewski – organy

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Marzena Diakun – dyrygent

w programie:
Gioacchino Rossini – La Petite Messe Solennelle


Wieczór Trzeci
Poniedziałek, 26 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
MISTRZOWIE XIX WIEKU

Paulina Sokołowska – skrzypce

Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Monika Wolińska – dyrygent

w programie:
Feliks Janiewicz – II Koncert skrzypcowy E-dur
Ludwig van Beethoven – IV Symfonia B-dur op. 60
***
Feliks Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll


Wieczór Czwarty
Wtorek, 27 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
ATRAMENTOWA…

Stanisława Celińska

Zespół Muzyczny pod kierownictwem Macieja Muraszko

w programie:
utwory z albumu Atramentowa…


Wieczór Piąty
Środa, 28 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
GDZIE PIANISTÓW DZIESIĘCIU…

Przy fortepianach:
Zuzanna Basińska,
Elżbieta Karaś-Krasztel, Alicja Paleta-Bugaj, Maria Sterczyńska, Łukasz Byrdy, Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Jerzy Sterczyński, Adam Tomaszewski, Tomasz Zając

Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Marzena Diakun – dyrygent

w programie:
Johann Sebastian Bach

Koncert na jeden fortepian f-moll BWV 1056
Koncert na dwa fortepiany c-moll BWV 1062
Koncert na trzy fortepiany C-dur BWV 1064
Koncert na cztery fortepiany a-moll BWV 1065


Wieczór Szósty
Czwartek, 29 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
OD GERSHWINA DO WIENIAWSKIEGO

Veriko Tchumburidze

I Nagroda XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu

Andrzej Jagodziński Trio
Andrzej Jagodziński – fortepian
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław Bartkowski – instrumenty perkusyjne

Orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach
Jacek Rogala – dyrygent

w programie:
Edward Czerny – Melodie Gershwina
Andrzej Jagodziński – Koncert fortepianowy
***
Henryk Wieniawski – II Koncert skrzypcowy


Wieczór Siódmy
Piątek, 30 czerwca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
JOANNA WOŚ ŚPIEWA

Joanna Woś – sopran

Orkiestra Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina
Massimiliano Caldi – dyrygent

w programie:
Johann Sebastian Bach – Cantata BWV 209
Wolfgang Amadeus Mozart – Exultate jubilate KV. 165
***
Heitor Villa-Lobos – Bachianas brasileiras No. 5: Aria – Cantilen
Domenico Gaetano Maria Donizetti – Uwertura do opery Don Pasquale
Francesco Bellini – Aria Elwiry Qui la voce z II aktu opery Purytanie
Józef M. K. Poniatowski – Uwertura do opery Pierre de Medicis
Józef M. K. Poniatowski – Aria i Cabaletta Laury z opery Pierre de Medicis


Wieczór Ósmy
Sobota, 1 lipca, godzina dziewiąta wieczorem, namiot festiwalowy
WIELKI FINAŁ

Karol Radziwonowicz – fortepian

Orkiestra Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek – dyrygent

w programie:
Ignacy Jan Paderewski – Koncert fortepianowy a-moll
***
Nikołaj Rimski-Korsakow – Szeherezada (suita symfoniczna)


Po koncertach spotkania w Klubie Festiwalowym

Gospodarz wieczorów festiwalowych:
Jerzy Kisielewski

Gospodarze Klubu Festiwalowego:
Jerzy Bralczyk
Janusz Olejniczak
Paulina Sokołowska

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress