Koncert bożonarodzeniowy

Tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem Pałac w Radziejowicach zaprasza na koncerty kolęd, pastorałek i utworów o świątecznym charakterze przygotowujących nas do tego jakże wyjątkowego okresu. W tym roku na scenie Nowego Domu Sztuki będziemy gościć Chór Mieszany Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie pod kierownictwem artystycznym prof. Katarzyny Sokołowskiej oraz Warszawską Orkiestrę Smyczkową im. Z. Brzewskiego wraz z opiekującym się nią prof. Andrzejem Gębskim. Za pulpitem dyrygenckim zobaczymy prof. Katarzynę Sokołowską.
Młodzi artyści, których usłyszymy w Radziejowicach to uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, czyli słynnej „Miodowej”, z której wyszli tak słynni wirtuozi, jak Jakub Jakowicz czy Karol Radziwonowicz. Niech nie zwiedzie nas wyjątkowo młody wiek muzyków, są to bowiem najlepsi z najlepszych, obsypani nagrodami i wyróżnieniami na najbardziej liczących się festiwalach i konkursach.
W programie koncertu pojawią się polskie kolędy i pastorałki w opracowaniu Jacka Skowrońskiego, Darii D. Kwiatkowskiej, Jerzego Dobrzańskiego. Usłyszymy tradycyjne świąteczne kompozycje – Wśród nocnej ciszy, Lulajże Jezuniu, Gdy śliczna Panna, Królu anielski (kolęda z XVIIw.) we współczesnym opracowaniu.
W trakcie wieczoru będzie miała miejsce prezentacja najnowszego wydawnictwa Pałacu w Radziejowicach „Radziejowicki park i jego twórcy 1817 – 2017”. Ten bogato ilustrowany album dokumentuje dzieje otoczenia pałacowego od jego zarania do dnia dzisiejszego, przedstawia jego architektów, porusza problemy, które dotykają park w dniu dzisiejszym.
Serdecznie zapraszamy w piątek, 15 grudnia 2017 r, o godz. siódmej wieczorem.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress