Koncert Wielkosobotni

Serdecznie zapraszamy na tradycyjny, radziejowicki koncert wielkosobotni połączony ze święceniem pokarmów, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 12.00 w Nowym Domu Sztuki.

Co roku spotykamy się w Radziejowicach, aby artystycznie przeżyć ten szczególny duchowo czas. Tym razem znany i uwielbiany zespół barokowy Arte dei Suonatori połączy siły z sopranistką Dagmarą Barną. Usłyszymy „Stabat Mater” włoskiego kompozytora epoki klasycyzmu i rokoko Luigi Boccheriniego (1743-1805). Tradycyjnie odbędzie się także święcenie pokarmów.

Dagmara Barna – Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Cezarego Szyfmana. Laureatka m.in. II Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Muzyki Dawnej Cancium Gaudium w Poznaniu, II Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach, 9. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Pieśni XX i XXI wieku w Karlsruhe (wraz z pianistą Mariuszem Kłubczukiem). Otrzymała także Złoty Medal na Pierwszym Międzynarodowym Konkursie w Berlinie. Wraz z Weroniką Grozdew – Kołacińską i zespołem Ars Nova nagrała płytę Renaissance Polish Music z Tabulaturą Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, która otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2011 w dziedzinie Album Roku Muzyka Dawna i Barokowa.

Arte dei Suonatori jest na międzynarodowej scenie muzycznej najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową. Ogromny repertuar tego zespołu to zbiór około 700 kompozycji, obejmujący dzieła powstałe od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, a także utwory napisane współcześnie i jemu dedykowane. Istotą działalności orkiestry jest jednak przede wszystkim bezpośredni kontakt z publicznością – bliska więź ze słuchaczem żywym, obecnym podczas występów; stąd intensywna działalność koncertowa Arte dei Suonatori w kraju oraz obecność w salach niemal całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Zespół był zapraszany na największe festiwale muzyki dawnej, odbywające się na świecie. Reprezentował również Polskę na koncertach otwierających prezydencję Polski w Unii Europejskiej. Arte dei Suonatori jest twórcą i stałym gospodarzem całorocznego festiwalu „Muzyka Dawna – Persona Grata”, w ramach którego od 1999 roku przedstawia kilka dużych projektów, zapraszając do współpracy – z różnych stron świata – instrumentalistów i wokalistów należących do grona najwybitniejszych wykonawców muzyki dawnej.

Corocznie radziejowickie koncerty sprzyjają nie tylko głębokiemu duchowo, ale także artystycznie przeżywaniu tych wyjątkowych świąt. Serdecznie zapraszamy w Wielką Sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 12.00 do Nowego Domu Sztuki!

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. Ze względu na ich ograniczoną liczbę o przyjęciu rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi, na kilka dni przed wydarzeniem, otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress