Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej Iwony Sobotki

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach już po raz drugi organizuje Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej wybitnej sopranistki Iwony Sobotki. Znajduje się Ona w gronie tak znakomitych postaci światowej opery, jak Maestra Teresa Żylis-Gara oraz prof. Ryszard Karczykowski, którzy od wielu lat prowadzą w Radziejowicach Kursy Mistrzowskie.

Iwona Sobotka (sopran) – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Escuela  Superior de Música Reina Sofía w Madrycie, gdzie kształciła się pod kierunkiem wybitnego  artysty i pedagoga, Toma Krause. Międzynarodową karierę rozpoczęła zdobywając Grand Prix i 1. nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Królowej Elżbiety w Brukseli. Jest również laureatką 1. miejsca na East and West International Artists Audition w Nowym Jorku, nagrodzonego debiutowym koncertem w Carnegie Hall.

W sezonie 2018/2019 Iwona Sobotka wystąpi jako Pamina w Czarodziejskim Flecie Mozarta w reżyserii Barrego Kosky’ego w Teatrze WIelkim Operze Narodowej w Warszawie oraz na tournée po Australii i Nowej Zelandii wraz z Komische Oper Berlin. Zadebiutuje też w Teatro de la Zarzuela w Madrycie w roli Esperanzy w Maria del Pilar Gimeneza, oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu jako Violetta Valery w Traviacie Verdiego. W repertuarze symfoniczno-oratoryjnym będzie ją można usłyszeć m.in ze Staatskapele Berlin, City of Birmingham Symphony Orchestra, Orquesta Simfónica de Barcelona i z Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Artystka regularnie koncertuje z Sir Simonem Rattlem na którego zaproszenie wzięła udział w tournée słynnej Orkiestry Filharmonii Berlińskiej po Azji w roku 2016. Występowała rownież z London Symphony Orchestra, Wiener Symphoniker, Royal Philharmonic Orchestra, Royal Liverpool Philharmonic, Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Orchestre Philharmonique du Luxembourg oraz z ważniejszymi orkiestrami w kraju, pracując z dyrygentami takimi jak Sir Colin Davies, Sir Simon Rattle, Marek Janowski, Marco Armiliato, Vladimir Jurowski, Teodor Currentzis czy Jesus Lopez Cobos.

Z równym powodzeniem występuje na scenie operowej. Zadebiutowała w Operze Narodowej w Paryżu gdzie wykonywała partie Pierwszej Damy (Czarodziejski Flet) y Ygraine (Ariane et Barbe-bleue). W Teatrze im. P. Czajkowskiego w Perm (Rosja) zadebiutowała w roli Tatyany (Eugeniusz Oniegin) i Donny Anny (Don Giovanni) a na Festiwalu Schleswig-Holstein można ją było usłyszeć w tytułowej roli Halki Moniuszki i Liù w Turandot Pucciniego. W roku 2016 artystka zadebiutowała w Komische Oper Berlin w roli Paminy (Czarodziejski Flet) w produkcji Barie Kosky’ego co zaowocowało zaproszeniami do gościnnych występów wraz z berlińską operą na Festiwalach w Budapeszcie, Seulu, Adelajdzie i Auckland. W roku 2018 zadebiutowała na prestiżowym festiwalu w Baden-Baden jako Blumenmädchen w Parsifalu Wagnera z Filharmonią Berlińską pod dyrekcją Sir Simona Rattla. W Polsce usłyszeć można ją było w Teatrze Wiellkim Operze Narodowej, Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze Wielkim w Poznaniu i w Operze Podlaskiej w Białymstoku w rolach Tatiany (Eugeniusz Oniegin), Donny Anny (Don Giovanni), Violetty Valery (Traviata), Mimi (Cyganeria), Zuzi (Verbum Nobile) i Paminy (Czarodziejski flet).

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach jest Narodową Instytucją Kultury podległą Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat prowadzimy plenery, kursy, klasy i warsztaty mistrzowskie (m.in. Andrzeja Seweryna, Zygmunta Krauzego, dr Bożeny Kowalskiej, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) stając się centrum pozaakademickiego kształcenia polskich artystów.

Zapraszamy studentów i absolwentów wyższych szkół muzycznych do wzięcia udziału w Kursie.Program obejmuje codzienne lekcje z Maestrą wraz z pianistą-korepetytorem. Program będzie zawierać elementy techniki wokalnej i świadomości pracy ze swoim ciałem, pracę nad repertuarem oraz aspekty przygotowania do konkursów wokalnych i przesłuchań operowych, jak również dyskusje i ćwiczenia grupowe, a na koniec przewidziany jest koncert wszystkich uczestników. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania mistrz-uczeń opartego na całkowicie indywidualnych relacjach. Wierzymy, że kontakt z tak znakomitą śpiewaczką, nagradzaną oraz odnoszącą sukcesy na scenach w kraju i zagranicą stanie się ważnym punktem w Ich artystycznym portfolio. Wiedza, talent oraz doświadczenie Iwony Sobotki będzie na pewno cenną pomocą na dalszej artystycznej drodze Studentów.

Kurs odbędzie się w dniach 2-6 lipca 2019 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Całkowity koszt uczestnictwa w kursie to 1500,00 zł. W cenie znajdują się lekcje z Maestrą i akompaniatorem, noclegi oraz wyżywienie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Zajęcia odbywają się w inspirujących wnętrzach Pałacu w Radziejowicach.

Zgłoszenia do udziału w Kursie Mistrzowskim należy przesyłać drogą mailową na adresy: z.milewska@palacradziejowice.pl oraz a.banasikowska@palacradziejowice.pl. Formularz zgłoszenia do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.palacradziejowice.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 czerwca 2019 roku. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (max. 8 osób) wyboru uczestników dokona Maestra.

Zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy KURS

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress