Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej Iwony Sobotki

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach po raz pierwszy w lipcu tego roku organizuje Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej wybitnej sopranistki Iwony Sobotki. Tym samym dołącza Ona do grona tak znakomitych posta-ci światowej opery, jak Maestra Teresa Żylis-Gara oraz prof. Ryszard Karczykowski, którzy od wielu lat prowadzą w Radziejowicach Kursy Mistrzowskie.

Iwona Sobotka to laureatka Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Królowej Elżbiety w Brukseli, pierwszej nagrody Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, Grand Prix i nagród specjalnych Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz pierwszego miejsca na East and West International Artists Audition w Nowym Jorku, nagrodzonego debiutowym koncertem w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Jako solistka współpracowała z orkiestrami tej rangi co Berliner Philharmoniker, London Symphony Orchestra, Mahler Chamber Orchestra, NDR Elbphilharmonie Orchestra czy Orkiestra Radia Monachijskiego oraz z większością orkiestr symfonicznych w Polsce. Regularnie występuje na scenach operowych w repertuarze Mozartowsko-Verdiowskim jak również na ważnych festiwalach m.in. na Festspiele Baden-Baden, Schleswig Holstein Musik Festiwal, Le folle Journée de Nantes czy Festspiele Mecklenburg-Vorpommern. Artystka prowadziła kursy mistrzowskie i spotkania ze studentami w Lusławicach oraz na zaproszenie Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Krakowie, Szczecinie oraz Łodzi.

Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach jest Narodową Instytucją Kultury podległą Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat prowadzimy plenery, kursy, klasy i warsztaty mistrzowskie (m.in. Andrzeja Seweryna, Zygmunta Krauzego, dr Bożeny Kowalskiej, Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) stając się centrum pozaakademickiego kształcenia polskich artystów.

Zapraszamy studentów i absolwentów wyższych szkół muzycznych do wzięcia udziału w Kursie.Program obejmuje codzienne lekcje z Maestrą wraz z pianistą-korepetytorem. Program będzie zawierać elementy techniki wokalnej i świadomości pracy ze swoim ciałem, pracę nad repertuarem oraz aspekty przygotowania do konkursów wokalnych i przesłuchań operowych, jak również dyskusje i ćwiczenia grupowe, a na koniec przewidziany jest koncert wszystkich uczestników. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania mistrz-uczeń opartego na całkowicie indywidualnych relacjach. Wierzymy, że kontakt z tak znakomitą śpiewaczką, nagradzaną oraz odnoszącą sukcesy na scenach w kraju i zagranicą stanie się ważnym punktem w Ich artystycznym portfolio. Wiedza, talent oraz doświadczenie Iwony Sobotki będzie na pewno cenną pomocą na dalszej artystycznej drodze Studentów.

Kurs odbędzie się w dniach 4-8 lipca 2018 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Całkowity koszt uczestnictwa w kursie to 1500,00 zł. W cenie znajdują się lekcje z Maestrą i akompaniatorem, noclegi oraz wyżywienie w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach. Zajęcia odbywają się w inspirujących wnętrzach Pałacu w Radziejowicach.

Zgłoszenia do udziału w Kursie Mistrzowskim należy przesyłać drogą mailową na adresy: z.milewska@palacradziejowice.pl oraz a.banasikowska@palacradziejowice.pl. Formularz zgłoszenia do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.palacradziejowice.pl w zakładce: „Masterclass”. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 31 maja 2018 roku. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (max. 8 osób) wyboru uczestników dokona Maestra.

Zapraszamy!

Formularz zgłoszeniowy KURS

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress