Mistrzowskie warsztaty Andrzeja Seweryna edycja 5. Wyspiański

Intensywny kurs mistrzowski skierowany do absolwentów szkół aktorskich.
Podczas tegorocznej, piątej już, edycji warsztatów, w roku obchodów Stulecia Niepodległości Polski materiałem do pracy młodych aktorów pod okiem Mistrza staną się teksty dramatów najważniejszego pisarza XX wieku Stanisława Wyspiańskiego. Wizja polskiego narodu, jego siły i słabości, dążeń do wyzwolenia z niewoli politycznej i marazmu duchowego, a także koncepcja sztuki jako jednej z dróg do wolności zawarte w trzech największych dramatach pisarza: „Wyzwoleniu”, „Nocy listopadowej” i „Weselu” złoży się na scenariusz plenerowego pokazu końcowego.
W pracy warsztatowej Andrzej Seweryn koncentruje się przede wszystkim na analizie treści dramatu, który jest podstawowym źródłem wiedzy artysty na temat świata stworzonego przez autora, i którego zrozumienie jest fundamentalne dla budowania przedstawienia teatralnego. Podczas kursu uczestnicy szlifują również sztukę mówienia monologu, a także prowadzenia dialogu poprzez budowanie wrażliwości na partnera scenicznego.
Autorem scenariusza pokazu oraz wykładowcą, którego zajęcia teoretyczne uzupełnią program kursu jest historyk teatru, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Warszawie im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Janusz Majcherek.

Szczegóły:
Termin: 16-25 sierpnia 2018
Miejsce: Dom Pracy Twórczej Pałac w Radziejowicach
Cena: 1600 zł
(dla uczestników trzech pierwszych edycji warsztatów mistrzowskich cena 1400zł) w cenę wliczony jest udział w warsztatach, zakwaterowanie i wyżywienie.
Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/lspY1CkE5Wu1oPih2
Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 lipca 2018
Lista osób zakwalifikowanych do udziału zostanie umieszczona na stronie: www.takijestem.org do dnia 5 lipca 2018
Organizatorzy: Dom Pracy Twórczej Pałac w Radziejowicach, Fundacja Sztuki Filmowej „Taki jestem”
Warsztaty dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress