Mistrzowskie warsztaty Andrzeja Seweryna edycja V – Wyspiański

Podczas tegorocznej, piątej już, edycji warsztatów, w roku obchodów Stulecia Niepodległości Polski materiałem do pracy młodych aktorów pod okiem Mistrza staną się teksty dramatów najważniejszego pisarza XX wieku Stanisława Wyspiańskiego. Wizja polskiego narodu, jego siły i słabości, dążeń do wyzwolenia z niewoli politycznej i marazmu duchowego, a także koncepcja sztuki jako jednej z dróg do wolności zawarte w trzech największych dramatach pisarza: „Wyzwoleniu”, „Nocy listopadowej” i „Weselu” złoży się na scenariusz plenerowego pokazu końcowego.
W pracy warsztatowej Andrzej Seweryn koncentruje się przede wszystkim na analizie treści dramatu, który jest podstawowym źródłem wiedzy artysty na temat świata stworzonego przez autora, i którego zrozumienie jest fundamentalne dla budowania przedstawienia teatralnego. Podczas kursu uczestnicy szlifują również sztukę mówienia monologu, a także prowadzenia dialogu poprzez budowanie wrażliwości na partnera scenicznego.
Autorem scenariusza pokazu oraz wykładowcą, którego zajęcia teoretyczne uzupełnią program kursu jest historyk teatru, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Warszawie im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Janusz Majcherek.

Młodzi adepci sztuki teatralnej będą gościć w Pałacu w Radziejowicach w dniach 16 – 25 sierpnia 2018 r., Warsztaty tradycyjnie zakończą się widowiskiem plenerowym zaplanowanym tym razem na dzień 24 sierpnia na godzinę ósmą wieczorem, na które to serdecznie Państwa zapraszamy.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress