Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprasza na Letni Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej prof. Ryszarda Karczykowskiego
W dniach 6 – 13 lipca2026 roku Radziejowice ponownie staną się miejscem wyjątkowego spotkania młodych wokalistów z jednym z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych – prof. Ryszardem Karczykowskim, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.
Profesor Karczykowski, artysta o międzynarodowej renomie, koncertujący na najważniejszych scenach świata i zasiadający w jury prestiżowych konkursów, od lat dzieli się w Radziejowicach swoim doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami młodych wokalistów.
Współpracownikiem Profesora będzie wzorem lat ubiegłych Alexander Pinderak, solista Volksoper Wien.
Nowością letniej edycji Kursu będzie praca z dyrygentem oraz orkiestrą prowadzoną przez Pawła Kosa-Nowickiego.
Kurs adresowany jest do studentów i absolwentów wyższych uczelni muzycznych, którzy chcą doskonalić technikę wokalną, interpretację sceniczną oraz przygotowanie do konkursów i przesłuchań. Zajęcia mają charakter indywidualny, a każdy uczestnik pracuje z Profesorem nad wybranym repertuarem by krok po kroku rozwijać swój warsztat i świadomość ciała jako instrumentu.
Program obejmuje:
codzienne lekcje indywidualne z Profesorem i pianistą-korepetytorem, oraz dyrygentem,
pracę nad techniką i interpretacją,
konsultacje repertuarowe,
zajęcia grupowe i rozmowy o praktyce scenicznej,
pracę z orkiestrą nad wybranymi ariami.
To nie tylko kurs, ale spotkanie mistrza z uczniami, przestrzeń inspiracji i wymiany doświadczeń, która dla wielu artystów staje się punktem zwrotnym w ich muzycznej drodze.
Aby wziąć udział w kursie należy do dnia 19 czerwca 2026 r. przesłać Kartę zgłoszenia na adres: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl oraz za pośrednictwem platform cyfrowych przekazać własne nagrania audio-video zawierające repertuar XVIII lub XIX-wieczny.
Zapraszamy do udziału w tegorocznym spotkaniu z utalentowaną młodzieżą pianistyczną którą poprowadzi znakomita pianistka i pedagog Elżbieta Karaś-Krasztel, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Kurs odbędzie się w dniach od 25 lipca do 2 sierpnia 2026 roku. W tym roku gościć będziemy Ewę Iżykowskę – śpiewaczkę (sopran, mezzosopran), aktorkę, reżyserkę, a swoją wiedzą z zakresu fizjologii gry na fortepianie podzieli się również dr. hab Monika Quinn.
Kurs rozpocznie recital fortepianowy z udziałem Elżbiety Karaś-Krasztel, Ewy Iżykowskiej oraz Moniki Quinn, a na zakończenie planowany jest koncert uczestników – koncerty otwarte dla publiczności.
1 sierpnia, godz. 19:00 – Koncert finałowy uczestników
Uczestnicy proszeni są o przygotowanie następujących utworów na zajęcia z Prof. E. Iżykowska:
Franciszek Maklakiewicz – I Love You…
Fryderyk Chopin – My Little Darling, Op. 74
Robert Schumann – Dichterliebe, Nos. 1, 2, and 3
Przepięknie położony Pałac i jego otoczenie, a także znakomite warunki do ćwiczenia i zakwaterowania będą niewątpliwie sprzyjać doznaniom artystycznym i codziennej pracy. Każdy z uczestników będzie miał możliwość kształcenia się pod okiem prof. Elżbiety Karaś-Krasztel, Ewy Iżykowskiej oraz konsultacje z dr hab. Moniką Quinn.
Koszt pobytu zawierający zajęcia gry solowej, zakwaterowanie, wyżywienie i możliwość ćwiczenia to: 2000 zł. Zgłoszenia pod adresem: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl do dnia 30 czerwca 2026 roku. Kurs rozpocznie się uroczystym obiadem w sobotę 25 lipca, o godzinie 14.00, tego dnia rozpoczną się już zajęcia indywidualne z kursantami. Zakończenie kursu 2 sierpnia, niedziela o godzinie 14.00.
Wydarzenie dofinansowane jest z funduszy Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników.
You are warmly invited to take part in this year’s meeting with talented young pianists, led by the distinguished pianist and pedagogue Elżbieta Karaś-Krasztel, Professor at the Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw.
The course will take place from July 25 to August 2, 2026. This year, we will host Ewa Iżykowska – singer (soprano, mezzo-soprano), actress, and director. Participants will also benefit from sessions on piano playing physiology led by Dr. hab. Monika Quinn.
The course will open with a piano recital featuring Elżbieta Karaś-Krasztel, Ewa Iżykowska, and Monika Quinn. The event will conclude with a final concert performed by the participants, open to the public.
Concerts will be held at the Nowy Dom Sztuki: July 25, 7:00 PM – Opening of the Masterclass August 1, 7:00 PM – Final Participants’ Concert
Participants are asked to prepare the following pieces for classes with Prof. E. Iżykowska:
Franciszek Maklakiewicz – I Love You…
Fryderyk Chopin – My Little Darling, Op. 74
Robert Schumann – Dichterliebe, Nos. 1, 2, and 3
The beautifully situated palace and its surroundings, along with excellent practice and accommodation conditions, will undoubtedly foster both artistic experiences and daily work. Each participant will have the opportunity to study under the guidance of Prof. Elżbieta Karaś-Krasztel and Ewa Iżykowska, as well as consult with Dr. hab. Monika Quinn.
The participation fee, which includes individual lessons, accommodation, meals, and access to practice facilities, is 2000 PLN.
Applications should be sent to: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl by June 30, 2026.
The course will begin with a formal lunch on Saturday, July 25 at 2:00 PM, followed by individual sessions with participants later that day. The course will end on Sunday, August 2 at 2:00 PM.
The event is co-financed by the Creative Work Centre in Radziejowice. The organizers reserve the right to select participants.
Elżbieta Karaś-Krasztel, absolwentka lubelskiego liceum muzycznego w klasie prof. Mieczysława Dawidowicza. Studia pianistyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Reginy Smendzianki. Po uzyskaniu dyplomu kształciła się dalej u Wiktora Mierżanowa (profesora Konserwatorium Moskiewskiego) oraz Istvána Lantosa (profesora Akademii Muzycznej w Budapeszcie). Była wielokrotną stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. Zdobyła I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku. Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia uzyskane m.in. na konkursach w Atenach, Moskwie i Warszawie. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i Australii. Współpracowała jako solistka z Polską Orkiestrą Kameralną i orkiestrą Sinfonia Varsovia. Dokonała licznych nagrań dla PR i TV, nagrała również płyty z muzyką W.A. Mozarta, F. Chopina oraz nieznanych kompozytorów polskich a także polskich kompozytorów współczesnych dla firm Aperto, Dux oraz Chopin University Press. Artystka jest znakomitą interpretatorką utworów Mozarta. Odniosła wielki sukces wykonując na estradzie Filharmonii Berlińskiej Koncert fortepianowy Es‑dur, K.V. 482, tego kompozytora pod batutą Jerzego Maksymiuka. Po wykonaniu przez nią utworów Mozarta z orkiestrą Sinfonia Varsovia napisano w Niemczech: „Wielkości Jego muzyki lepiej wyrazić się nie da….” Wiele uwagi poświęca artystka muzyce polskiej. Oprócz bogatego repertuaru chopinowskiego gra utwory I.J. Paderewskiego, J. Zarębskiego oraz A. Malawskiego. Elżbieta Karaś-Krasztel współpracuje z Kwartetem „Prima Vista” wykonując muzykę kameralną, w tym koncerty J.S. Bacha, W.A. Mozarta i F. Chopina. Artystka prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, była również profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną była wielokrotnie nagradzana w tym Nagrodą Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Gloria Artis.
Ewa Iżykowska – śpiewaczka (sopran, mezzosopran), aktorka i reżyser – należy do grona najwybitniejszych polskich artystek operowych swojego pokolenia. Urodzona w Olsztynie, wychowana w Kaliszu, ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Swoje umiejętności doskonaliła m.in. w Accademia Chigiana w Sienie oraz w mediolańskiej La Scali pod kierunkiem wybitnych pedagogów, w tym Giulietty Simionato i Ettore Campogallianiego, pracując także z legendarną Birgit Nilsson. Międzynarodową karierę rozpoczęła w 1981 roku debiutem na scenie La Scali w tytułowej roli opery „Rita” Donizettiego. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, m.in. Belvedere w Wiedniu oraz konkursów mozartowskich i szymanowskich. Występowała na najważniejszych scenach operowych w Polsce i za granicą, m.in. w Wiedniu (Kammeroper), Lucernie (gdzie była solistką w latach 1987–1991), a także w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie. W jej bogatym repertuarze znajdują się najważniejsze partie operowe, m.in. Violetta („La Traviata”), Tosca, Salome, Tatiana („Eugeniusz Oniegin”), Hrabina („Wesele Figara”), Mimi i Musetta („Cyganeria”), a także role w dziełach Pendereckiego, Straussa i Moniuszki. Szczególne miejsce w jej działalności zajmują również formy oratoryjno-kantatowe – wykonywała m.in. dzieła Mahlera, Beethovena, Verdiego, Góreckiego i Pendereckiego, często pod batutą najwybitniejszych dyrygentów. Artystka prowadzi intensywną działalność koncertową i nagraniową, współpracując z uznanymi pianistami i dyrygentami oraz występując na całym świecie – od Europy po Azję i Amerykę. Jej nagrania były emitowane przez liczne stacje radiowe i telewizyjne, a interpretacje, jak „Ave Maria” Cacciniego, zdobyły szeroką popularność. Równolegle rozwija działalność pedagogiczną i reżyserską. Od wielu lat związana jest z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pełniła funkcję prorektora (2012–2016) i uzyskała tytuł profesora zwyczajnego. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą oraz współpracuje z instytucjami artystycznymi i edukacyjnymi, m.in. w Korei Południowej i USA. Jako reżyser zrealizowała liczne spektakle operowe i muzyczne. Ewa Iżykowska angażuje się także w działalność organizacyjną i promocyjną – jest prezesem Fundacji Arte Eva oraz inicjatorką konkursu wokalnego Viva Calisia. Pełniła funkcję dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, w tym najwyższą nagrodę ZASP – Arion, tytuł Honorowego Obywatela Kalisza oraz Złoty i Srebrny Medal „Gloria Artis”. Włada pięcioma językami obcymi.
Monika Quinn, koncertująca pianistka, pedagog, doktor sztuk muzycznych. Urodziła się w Montrealu (Kanada) w rodzinie muzyków. Edukację pianistyczną zdobywała w Warszawie pod kierunkiem Teresy Manasterskiej, Kazimierza Gierżoda i Anny Jastrzębskiej-Quinn. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC). Studiowała również w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie Anny Pfeiffer. Doskonaliła grę podczas kursów pianistycznych prowadzonych przez Rudolfa Buchbindera, Andrzeja Jasińskiego, Wierę Nosinę, Szabolcsa Esztényiego, Bernarda Ringeissena i Waldemara Wojtala. Zwyciężczyni międzynarodowych konkursów pianistycznych w Rzymie (Włochy), Narwie (Estonia) i Carlet (Hiszpania). Laureatka III Nagrody w Warnie (Bułgaria) oraz Grand Prix Festiwalu Pianistycznego w Koninie i II Nagrody konkursu EPTA w Krakowie. Uczestniczka etapu ćwierćfinałowego XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendystka MKiDN. Koncertuje jako solistka i kameralistka. Występowała m.in. w FN w Warszawie oraz w filharmoniach w Łodzi, Gorzowie i Tallinie (Estonia), w Teatro Musical w Carlet w Hiszpanii, Teatro Argentina w Rzymie, w Datong Culture Palace w Chinach. W ramach współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina i Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina występowała z recitalami chopinowskimi w Żelazowej Woli, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Pałacu Staszica i in. Uczestniczyła w festiwalach muzycznych Chopin w Ogrodach Luksemburskich oraz Marathon Chopin w Paryżu, Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, La folle Journée de Varsovie, Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach i Schumanniana w Łodzi. Wraz z Marią Gabryś-Heyke współtworzy duet fortepianowy Gabryś&Quinn Piano Duo, którego debiutancka płyta „Stanisław Moniuszko – complete works for piano, 4 hands” (wyd. Chopin University Press) ukazała się w 2020 r. Monika Quinn pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu UMFC. Prowadzi rownież klasę fortepianu w ZPSM nr 1 w Warszawie.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja mailowa, wysyłając wiadomość na adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl lub telefoniczna pod numerem 46 857 71 75.
W Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach trwa Mistrzowski Kurs Techniki i Interpretacji Wokalnej prowadzony przez prof. Ryszarda Karczykowskiego. Zwieńczeniem intensywnej pracy artystycznej będzie koncert finałowy, który odbędzie się 14 lutego o godz. 19:00 w Nowym Domu Sztuki.
W dniach 8–15 lutego 2026 roku Radziejowice ponownie stały się przestrzenią spotkania mistrza z młodymi śpiewakami oraz pogłębionej refleksji nad techniką wokalną i interpretacją. W kursie biorą udział studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych, którzy pod okiem Profesora doskonalą swój warsztat oraz przygotowują się do przyszłych wyzwań scenicznych, konkursów i przesłuchań.
W tegorocznej edycji kursu do zespołu pedagogicznego, obok prof. Ryszarda Karczykowskiego, dołączył Alexander Pinderak.
Zbigniew Pinderak – Alexander Pinderak – wybitny tenor, wszechstronny wykonawca opery, operetki, musicalu i muzyki kościelnej. Alexander pochodzi z Częstochowy. W roku 1987 r. ukończył Zespół Szkół Muzycznych w Częstochowie w klasie gitary. Karierę wokalną rozpoczynał w chórze chłopięco-męskim prof. Stuligrosza w Poznaniu. Studia wokalne ukończył z wyróżnieniem w Wyższej Szkole Muzycznej im. Carla Marii von Webera w Dreźnie uzyskując dyplom śpiewaka operowego i koncertowego. Przez 5 lat Alexander Pinderak związany był z Semperoper w Dreźnie. Po przeniesieniu się do Wiednia w 1996 r. rozpoczął współpracę z Wiener Staatsoper i Wiener Hofmusikkapelle, gdzie od ponad 500 lat muzykują razem Wiedeńscy Filharmonicy, chór chłopięcy Wiener Sängerknaben i śpiewacy z wiedeńskiej Staatsoper. Ważnym rozdziałem w działalności artystycznej A. Pinderaka jest udział w licznych przedstawieniach operetkowych i musicalach, które miały miejsce w najpiękniejszych obiektach historycznych Wiednia: w Ratuszu, w Muzeum Historii Sztuki, w pałacu Schwarzenbergów, w Sali Redutowej w Hofburgu. Był wykonawcą w koncercie sylwestrowym w Wiedniu 1997 r. W roku 2000 jako solista tenor odbywał z (Wiener Symphoniker) tournee po Japonii. Jako członek Wiedeńskiej Dworskiej Kapeli Muzycznej śpiewał jako solista w wielu mszach oraz w galowym koncercie dyrygowanym przez Riccardo Muti upamiętniającym 500 lat istnienia tej instytucji. W latach 2005-2008 roku występował gościnnie w teatrach i salach koncertowych całej Europy nie będąc związanym na stałe z żadnym teatrem, od sezonu 2008 jest solistą Wiedeńskiej Volksoper, gdzie zadebiutował partią Tamina w „Czarodziejskim Flecie” Mozarta. Kolejnymi partiami, które tam zaprezentował są: Alfred w „Zemście nietoperza” Straussa, Pong w „Turandot” Pucciniego oraz Lysander w „Snie nocy letniej” Brittena, partia tytułowa w „Fra Diavolo” Aubera, Stanislaus w „Vogelhändler” Zellera, Belmonte w „Uprowadzeniu z Seraju” Mozarta i Cable w „South Pacific” Rogersa. Alexander brał udział w międzynarodowych konkursach wokalnych. Zdobył II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie w Dusznikach Zdroju (I nagrody nie przyznano) oraz III nagrodę w konkursie Jaume Aragall w Torroella de Montgri w Hiszpanii. Był także finalistą konkursów „Neue Stimmen” w Gütersloh i „I Cestelli” w Hamburgu.
Przy fortepianie ponownie usłyszymy Marcina Łopackiego.
Pianista, kompozytor, dyrygent ur. w 1987 roku w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie wykładowca macierzystej uczelni. W 2019 roku uzyskał stopień doktora sztuki.
Laureat 37 nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorskich, głównie międzynarodowych, trzykrotny laureat cyklu koncertowego Muzyczne Forum Młodych Austriackiego Forum Kultury w Warszawie. Stypendysta banku Societé Generale (2010) oraz programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska (2021).
Współpracował z wieloma instytucjami kultury, m.in.: Filharmonią Narodową w Warszawie, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa, Warszawską Operą Kameralną, Polską Operą Królewską, Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej. W latach 2007–19 był pianistą-korepetytorem i asystentem dyrygenta Warszawskiego Chóru Chłopięcego i Męskiego przy UMFC. Artysta koncertuje przede wszystkim jako pianista-kameralista. Chętnie współpracuje z licznymi wokalistami w charakterze coacha wokalnego, wykorzystując przy tym swoje niezrównane umiejętności w grze a vista.
Prowadzi również aktywną działalność w organizacjach pozarządowych: w 2007 roku został powołany na członka zarządu stowarzyszenia Jeunesses Musicales Polska, w latach 2008–16 był sekretarzem, członkiem zarządu a następnie przewodniczącym Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich, w 2015 roku powołał (wspólnie z Andrzejem Karałowem oraz Piotrem Zawadzkim) Fundację Ensemblage, której obecnie jest prezesem.
Dorobek kompozytorski artysty liczy obecnie 95 opusów, wśród których znajdują się m.in. 4 opery kameralne (w tym 3 tzw. scrabble-opery do własnych libretti – gatunek stworzony przez kompozytora), utwory orkiestrowe, chóralne, kameralne, solowe, pieśni oraz muzyka elektroakustyczna i algorytmiczna.
Serdecznie zapraszamy!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja mailowa, wysyłając wiadomość na adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl lub telefoniczna pod numerem 46 857 71 75.
KONCERT BASSOwy w wykonaniu uczestników i wykładowców 3. Akademii BASSOwej
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach serdecznie zaprasza na koncert pięknej muzyki barokowej na historycznych instrumentach basowych. Będzie można posłuchać wiolonczel barokowych, viol da gamba, a także instrumentów dętych. Wykonawcami będą wykładowcy trzeciej edycji mistrzowskiego kursu – Akademii BASSOwej. Na co dzień profesorowie renomowanych uczelni europejskich, wirtuozi i wyborni dydaktycy, przez tydzień dzielą się z uczestnikami Akademii swoją wiedzą, a tym razem to oni pokażą swój kunszt poparty dekadami aktywności koncertowej. Wśród solistów nie zabraknie również uczestników Akademii, szlifujących w Radziejowicach swój warsztat właśnie pod okiem mistrzów.
Zagrają m.in. Vittorio Ghielmi – urodzony w Mediolanie wybitny włoski gambista, dyrygent i kompozytor, profesorem klasy violi da gamba i kierownikiem Wydziału Muzyki Dawnej na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu, to również gościnny profesor słynnej Royal College of Music w Londynie. Krytycy i melomani nazywają go „czarodziejem dźwięku”, z racji na zjawiskowy warsztat i wirtuozerię.
Zagra również Amarilis Dueñas Castán – hiszpańska wiolonczelistka i gambistka, czołowa przedstawicielka młodego pokolenia w dziedzinie wykonawstwa historycznego. Z polskich gwiazd wystąpi Krzysztof Firlus znakomity kontrabasista i gambista, członek NOSPR, od lat występujący z powodzeniem jako solista i kameralista, również wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie (klasa kontrabasu) i Katowicach (klasa violi da gamba). Zgoła niesztampowym wirtuozem jest w tym gronie Tomasz Pokrzywiński, wiolonczelista, który wymyka się szufladkowaniu i stale poszerza krąg zainteresowań i doświadczeń muzycznych. W europejskim środowisku wykonawstwa historycznego jest cenionym kameralistą i specjalistą techniki basso continuo, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie prowadzi klasę wiolonczeli historycznej.
Istną ikoną polskiego wykonawstwa HIP (historically informed performance) jest Justyna Rekść-Raubo. Ta multiinstrumentalista, specjalistka od wiolonczeli (współczesnej i barokowej), violi da gamba i violone, również wystąpi w czasie koncertu. Posiadając wszechstronne klasyczne wykształcenie muzyczne, ze swobodą porusza się również na pograniczu różnych stylistyk muzycznych – od muzyki klasycznej, po tradycyjną i improwizowaną. Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu.
W wykonaniu wykładowców i uczestników Akademii usłyszymy dzieła Jana Sebastiana Bacha, Antoine Forqueraya, Antonio Vivaldiego, Salvatore Lanzettiego i Claudio Monteverdiego. Perełką będą kompozycja Marina Maraisa, pupila samego Jeana-Baptisty Lully, członka królewskiej orkiestry w Wersalu gdzie przez prawie 45 lat nosił godność ordinaire de la chambre du roy pour la viole. Spełniał się również jako ojciec, miał bowiem (wraz z żoną Catherine d’Amicourt) dziewiętnaścioro dzieci. Fakt, że muzycznie opisał operację kamieni pęcherza moczowego („O wydobyciu kamieni”) czyni zeń jednego z pierwszych kompozytorów programowych. Części tego dzieła noszą m.in. podtytuły: „Pacjent związany jedwabnymi linami”, „Krzyk”.
Data: 30 stycznia 2026 r. Godzina: 19:00 Miejsce: Nowy Dom Sztuki, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja mailowa, wysyłając wiadomość na adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl lub telefoniczna pod numerem 46 857 71 75.
Koncert odbywa się dzięki współpracy z Fundacją FORTE i jest dofinansowany z funduszu „KPO dla Kultury”.
Zapraszamy do udziału w zimowej edycji 3. Akademii BASSOwej, podczas której odbędą się muzyczne Kursy mistrzowskie, warsztaty i wykłady ulokowane w niezwykle urokliwych przestrzeniach Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.
W ramach Akademii możliwe będą zarówno lekcje dla początkujących, średnio zaawansowanych, jak i zajęcia mistrzowskie.
W gronie wykładowców znajdą się: Vittorio Ghielmi – viola da gamba, kameralistyka Mozarteum w Salzburgu, Royal College of Music w Londynie Amarilis Duenas Castan – viola da gamba, wiolonczela, kameralistyka Krzysztof Firlus – viola da gamba, kontrabas /wykład/ Akademia Muzyczna w Krakowie i Katowicach Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela, basso continuo /wykład/ UMFC w Warszawie Justyna Rekść-Raubo – viola da gamba, improwizacja, konsort UMFC w Warszawie i Akademia Muzyczna w Poznaniu Burkhard Dammann – joga dla muzyków, techniki oddychania i relaksacji
Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę FUNDACJA FORTEpod tym linkiem.
Kurs zakończy koncert w wykonaniu wykładowców oraz uczestników zimowej edycji Akademii BASSOwej w dniu30 stycznia 2026 r. – piątek, o godz. 19:00
Nowy Dom Sztuki, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprasza na Kurs Mistrzowski Techniki i Interpretacji Wokalnej z prof. Ryszardem Karczykowskim
W dniach 8–15 lutego 2026 roku Radziejowice ponownie staną się miejscem wyjątkowego spotkania młodych wokalistów z jednym z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych – prof. Ryszardem Karczykowskim, wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.
Profesor Karczykowski, artysta o międzynarodowej renomie, koncertujący na najważniejszych scenach świata i zasiadający w jury prestiżowych konkursów, od lat dzieli się w Radziejowicach swoim doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami młodych wokalistów.
Kurs adresowany jest do studentów i absolwentów wyższych uczelni muzycznych, którzy chcą doskonalić technikę wokalną, interpretację sceniczną oraz przygotowanie do konkursów i przesłuchań. Zajęcia mają charakter indywidualny, a każdy uczestnik pracuje z Profesorem nad wybranym repertuarem by krok po kroku rozwijając swój warsztat i świadomość ciała jako instrumentu.
Program obejmuje:
codzienne lekcje indywidualne z Profesorem i pianistą-korepetytorem,
pracę nad techniką i interpretacją,
konsultacje repertuarowe,
zajęcia grupowe i rozmowy o praktyce scenicznej.
To nie tylko kurs, ale spotkanie mistrza z uczniami, przestrzeń inspiracji i wymiany doświadczeń, która dla wielu artystów staje się punktem zwrotnym w ich muzycznej drodze.
17–24 sierpnia 2025 Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
Z radością informujemy, że w dniach 17–24 sierpnia 2025 roku Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach po raz kolejny będzie gościć Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów, organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
To prestiżowe wydarzenie edukacyjne gromadzi utalentowaną młodzież z całego świata, dając im wyjątkową okazję do pracy pod okiem wybitnych pedagogów i pianistów.
Wśród wykładowców edycji 2025 znaleźli się: Piotr Anderszewski Nikolai Demidenko Ingrid Fliter Philippe Giusiano Claudio Martínez Mehner – fortepian współczesny Dmitry Ablogin – fortepian historyczny
W ramach kursu odbędą się lekcje indywidualne, warsztaty, spotkania oraz koncerty. Uczestnicy będą mieli również okazję zaprezentować się podczas wydarzenia finałowego.
International Summer Course for Composers – SYNTHETIS 2025 w Radziejowicach
W dniach 14–26 lipca 2025 roku w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach odbędzie się kolejna edycja International Summer Course for Composers – SYNTHETIS 2025 – międzynarodowego kursu kompozytorskiego, który od lat przyciąga młodych twórców z całego świata.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ogrody Muzyczne, a kierownictwo artystyczne sprawuje wybitny kompozytor Zygmunt Krauze. Kurs prowadzony jest w języku angielskim i obejmuje warsztaty, wykłady oraz lekcje indywidualne, a także koncerty, prezentacje i spotkania z artystami rezydującymi w Radziejowicach przez cały czas trwania kursu.
Każdy z uczestników ma zagwarantowane co najmniej trzy godziny zajęć grupowych dziennie oraz możliwość odbycia indywidualnej lekcji z każdym z wykładowców. Podczas indywidualnych sesji warsztatowych omawiane są nowe kompozycje uczestników, a wybrane utwory lub ich fragmenty zostaną zaprezentowane podczas koncertu finałowego.
SYNTHETIS to przestrzeń wymiany doświadczeń, inspiracji i twórczego rozwoju w otoczeniu natury i zabytkowej architektury Radziejowic.
Zaproszenie do wygłoszenia wykładów i przeprowadzenia indywidualnych zajęć z uczestnikami tegorocznej edycji wydarzenia przyjęli światowej sławy kompozytorzy:
Oscar Bianchi – urodzony w Mediolanie, posiada obywatelstwo włoskie i szwajcarskie. Ukończył kompozycję, dyrygenturę chóralną i muzykę elektroniczną w konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Mediolanie, a następnie kontynuował studia na IRCAM – Centre Pompidou oraz uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku pod kierunkiem Tristana Muraila. Jego muzyka cechuje się żywiołowością, pulsującymi rytmami i wirtuozerią, często nawiązując do tradycji muzycznych z całego świata. Jego opera „Thanks to My Eyes”, z librettem i reżyserią Joëla Pommerata, została zamówiona przez Festiwal w Aixen-Provence i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Współpracował z czołowymi orkiestrami i zespołami muzyki współczesnej, m.in. Ensemble Modern, Klangforum Wien, London Sinfonietta. Jest dyrektorem artystycznym International Young Composers Academy w Ticino.
Paweł Hendrich – urodzony w 1979 roku we Wrocławiu. Studiował inżynierię i ekonomię, a następnie kompozycję u Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Kontynuował naukę w Kolonii u Yorka Höllera. Laureat wielu nagród, uczestnik licznych kursów mistrzowskich. Jego muzyka była wykonywana na najważniejszych festiwalach muzyki współczesnej w Polsce i za granicą. Komponuje muzykę elektroakustyczną oraz tworzy w środowisku Max/MSP. Jest współzałożycielem tria Phonos ek Mechanes, z którym wykonuje muzykę live electronics.
Dai Fujikura – kompozytor urodzony w Osace w 1977 roku, od lat mieszkający w Londynie. Studiował u Sir George’a Benjamina. Jego opera „A Dream of Armageddon”, oparta na opowiadaniu H.G. Wellsa, miała premierę w Tokio w 2020 roku. Komponował m.in. dla New York Philharmonic, WDR Sinfonieorchester Köln i Seattle Symphony. Tworzy również na japońskie instrumenty tradycyjne oraz prowadzi własny festiwal Born Creative w Tokio. Jego muzyka ukazuje się m.in. w wydawnictwach Kairos i Sony Music, a publikowana jest przez Ricordi Berlin.
Stefan Prins – belgijski kompozytor urodzony w 1979 roku. Studiował inżynierię, fortepian i kompozycję w Antwerpii, Brukseli i Hadze, a następnie uzyskał doktorat z kompozycji na Harvard University. W swojej twórczości łączy muzykę, multimedia i filozofię kultury. Jest laureatem prestiżowych nagród, w tym Berliner Kunstpreis (2016) i Kranichsteiner Musikpreis (2010). Współzałożyciel Nadar Ensemble oraz zespołu Ministry of Bad Decisions. Profesor kompozycji i dyrektor Hybrid Music Lab w Hochschule für Musik w Dreźnie.
Spółdzielnia Muzyczna– jeden z najdynamiczniejszych polskich zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Laureaci prestiżowej nagrody Ensemble Prize przyznawanej przez Ernst von Siemens Music Foundation. Regularnie występują na międzynarodowych festiwalach, m.in. MaerzMusik, Darmstadt, AFEKT, Warszawska Jesień, Sacrum Profanum. Zespół realizuje także autorskie projekty edukacyjne i interdyscyplinarne w Krakowie, takie jak INTERAKCJE, PLAYGROUND, OPEN SPACE, czy ORKIESTRA HAŁASÓW. W ich repertuarze znajdują się zarówno klasycy XX wieku, jak i twórczość młodego pokolenia polskich i zagranicznych kompozytorów.
Zapraszamy na koncerty finałowe do Nowego Domu Sztuki: 24 lipca 2025 r. o godz. 20.00 25 lipca 2025 r. o godz 20.00
PROGRAM Sara Ramírez Márquez Innerbloom Krzysztof Guńka – Alto saxophone Sara Ramírez Márquez – Live electronics
Dominic Wright Litany for the Commonplace Małgorzata Mikulska – flute Krzysztof Guńka – Alto saxophone
Gabriel Fils Notturno Małgorzata Mikulska – flute Krzysztof Guńka – Soprano saxophone Aleksandra Płaczek – piano
XIYUE ZHANG TIMELESS FLUX Małgorzata Mikulska – flute Krzysztof Guńka – Altosaxophone Aleksandra Płaczek – piano
Tyler Veluris SUITE ANTIQUE Małgorzata Mikulska – flute Aleksandra Płaczek – piano
Nicola Mecca Velia Krzysztof Guńka – Baritone saxophone Małgorzata Mikulska – flute Aleksandra Płaczek – piano
Michał Dorman Lied Krzysztof Guńka – Baritone saxophone Małgorzata Mikulska – flute Aleksandra Płaczek – piano
Aleksander Nivette Liminale Krzysztof Guńka – Alto saxophone Małgorzata Mikulska – Alto flute Aleksandra Płaczek – piano
Więcej informacji na stronie www.synthetis.pl
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie wydarzenia.
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert studentów i absolwentów wyższych szkół muzycznych, uczestników Mistrzowskiego Kursu Techniki i Interpretacji Wokalnej prowadzonego przez wybitnego śpiewaka operowego, profesora Ryszarda Karczykowskiego – wykładowcę Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.
Data: 13 lipca 2025 r. Godzina: 19:00 Miejsce: Nowy Dom Sztuki, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach
W trakcie wieczoru będziemy mieli zaszczyt wysłuchać młodych, utalentowanych artystów, którzy pod czujnym okiem Mistrza zgłębiali tajniki wokalnej interpretacji i techniki. To wyjątkowe spotkanie z muzyką będzie nie tylko pokazem ich niezwykłych umiejętności, ale również okazją do przeżycia niezapomnianych emocji artystycznych.
Przy fortepianie wykonawcom towarzyszyć będzie niezastąpiony Marcin Łopacki.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu!
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja mailowa, wysyłając wiadomość na adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl lub telefoniczna pod numerem 46 857 71 75.
Tegoroczne spotkanie z utalentowaną młodzieżą pianistyczną poprowadzi znakomita pianistka i pedagog Elżbieta Karaś – Krasztel, profesor Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie w dniach od 9 do 15 września 2025 roku. W tym roku gościem pani profesor będzie wybitny pianista młodego pokolenia Mateusz Krzyżowski – reprezentant Polski na najbliższy Konkurs Chopinowski. Swoją widzą z zakresu fizjologii gry na fortepianie podzieli się również dr.hab Monika Quinn
Kurs rozpocznie recital fortepianowy z udziałem Elżbiety Karaś – Krasztel, Moniki Quinn i Mateusza Krzyżowskiego, a na zakończenie planowany jest koncert uczestników otwarty dla publiczności. Nowością koncertu finałowego jest możliwość wykonania z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego jednej z części ( I, II lub III ) Koncertu fortepianowego C – dur KV 415 W.A. Mozarta lub II części Koncertu e – moll op.11 lub f – moll op.21 Fryderyka Chopina.
14 września, godz. 19:00 – Koncert finałowy uczestników
Przepięknie położony Pałac i jego otoczenie, a także znakomite warunki do ćwiczenia i zakwaterowania będą niewątpliwie sprzyjać doznaniom artystycznym i codziennej pracy. Każdy z uczestników otrzyma w sumie siedem lekcji, trzy z prof. E. Karas – Krasztel, również trzy z M. Krzyżowskim oraz jedną konsultację z dr hab. M. Quinn.
Koszt pobytu zawierający zajęcia gry solowej, zakwaterowanie, wyżywienie i możliwość ćwiczenia to: 2000 zł. Zgłoszeniapod adresem: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl do dnia 31 sierpnia 2025 roku. Kurs rozpocznie się uroczystym obiadem we wtorek 9 września, o godzinie 14.00, tego dnia odbędą się zajęcia indywidualne. Zakończenie kursu 15 września, poniedziałek o godzinie 14.00, tego dnia również będą kontynuowane zajęcia indywidualne. Wydarzenie dofinansowane jest z funduszy Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników.
This year’s masterclass with talented young pianists will be led by the outstanding pianist and pedagogue Elżbieta Karaś-Krasztel, professor at the Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw. The course will take place from September 9 to 15, 2025.
This year, Professor Karaś-Krasztel will be joined by a special guest – Mateusz Krzyżowski, a remarkable pianist of the young generation and Poland’s representative at the upcoming International Chopin Piano Competition.
Additionally, Dr. hab. Monika Quinn will share her expertise in the field of piano performance physiology.
The course will begin with a piano recital featuring Elżbieta Karaś-Krasztel, Monika Quinn, and Mateusz Krzyżowski, and conclude with a final concert open to the public, showcasing the course participants.
A novelty of this year’s final concert will be the opportunity to perform one movement (I, II or III) of W.A. Mozart’s Piano Concerto in C major, KV 415 or the second movement of Fryderyk Chopin’s Piano Concerto in E minor, Op. 11 or F minor, Op. 21, with string quartet accompaniment.
Concerts will take place at the Nowy Dom Sztuki: • September 9, 7:00 PM – Opening recital of the Piano Masterclass • September 14, 7:00 PM – Final concert of the participants
The beautifully located palace and its surroundings, as well as excellent practice and accommodation facilities, will undoubtedly foster artistic inspiration and support daily work.
Each participant will receive a total of seven lessons: • three with Professor Elżbieta Karaś-Krasztel, • three with Mateusz Krzyżowski, • and one consultation with Dr. hab. Monika Quinn.
The course fee is 2000 PLN and includes: solo piano lessons, accommodation and meals, and access to practice rooms.
Applications should be sent to: kursymistrzowskie@palacradziejowice.pl Deadline for applications: August 31, 2025
The course begins with a welcome lunch on Tuesday, September 9, at 2:00 PM, followed by individual lessons that same day. The course concludes on Monday, September 15, at 2:00 PM, with individual lessons continuing until the end.
The event is co-financed by the Dom Pracy Twórczej in Radziejowice.
The organizers reserve the right to select participants.
Elżbieta Karaś-Krasztel, absolwentka lubelskiego liceum muzycznego w klasie prof. Mieczysława Dawidowicza. Studia pianistyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Reginy Smendzianki. Po uzyskaniu dyplomu kształciła się dalej u Wiktora Mierżanowa (profesora Konserwatorium Moskiewskiego) oraz Istvána Lantosa (profesora Akademii Muzycznej w Budapeszcie). Była wielokrotną stypendystką Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. Zdobyła I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Muzyków w Gdańsku. Ma na swoim koncie dyplomy i wyróżnienia uzyskane m.in. na konkursach w Atenach, Moskwie i Warszawie. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i Australii. Współpracowała jako solistka z Polską Orkiestrą Kameralną i orkiestrą Sinfonia Varsovia. Dokonała licznych nagrań dla PR i TV, nagrała również płyty z muzyką W.A. Mozarta, F. Chopina oraz nieznanych kompozytorów polskich a także polskich kompozytorów współczesnych dla firm Aperto, Dux oraz Chopin University Press. Artystka jest znakomitą interpretatorką utworów Mozarta. Odniosła wielki sukces wykonując na estradzie Filharmonii Berlińskiej Koncert fortepianowy Es‑dur, K.V. 482, tego kompozytora pod batutą Jerzego Maksymiuka. Po wykonaniu przez nią utworów Mozarta z orkiestrą Sinfonia Varsovia napisano w Niemczech: „Wielkości Jego muzyki lepiej wyrazić się nie da….” Wiele uwagi poświęca artystka muzyce polskiej. Oprócz bogatego repertuaru chopinowskiego gra utwory I.J. Paderewskiego, J. Zarębskiego oraz A. Malawskiego. Elżbieta Karaś-Krasztel współpracuje z Kwartetem „Prima Vista” wykonując muzykę kameralną, w tym koncerty J.S. Bacha, W.A. Mozarta i F. Chopina. Artystka prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, była również profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną była wielokrotnie nagradzana w tym Nagrodą Indywidualną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Gloria Artis.
Monika Quinn, koncertująca pianistka, pedagog, doktor sztuk muzycznych. Urodziła się w Montrealu (Kanada) w rodzinie muzyków. Edukację pianistyczną zdobywała w Warszawie pod kierunkiem Teresy Manasterskiej, Kazimierza Gierżoda i Anny Jastrzębskiej-Quinn. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina (obecnie UMFC). Studiowała również w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie Anny Pfeiffer. Doskonaliła grę podczas kursów pianistycznych prowadzonych przez Rudolfa Buchbindera, Andrzeja Jasińskiego, Wierę Nosinę, Szabolcsa Esztényiego, Bernarda Ringeissena i Waldemara Wojtala. Zwyciężczyni międzynarodowych konkursów pianistycznych w Rzymie (Włochy), Narwie (Estonia) i Carlet (Hiszpania). Laureatka III Nagrody w Warnie (Bułgaria) oraz Grand Prix Festiwalu Pianistycznego w Koninie i II Nagrody konkursu EPTA w Krakowie. Uczestniczka etapu ćwierćfinałowego XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Stypendystka MKiDN. Koncertuje jako solistka i kameralistka. Występowała m.in. w FN w Warszawie oraz w filharmoniach w Łodzi, Gorzowie i Tallinie (Estonia), w Teatro Musical w Carlet w Hiszpanii, Teatro Argentina w Rzymie, w Datong Culture Palace w Chinach. W ramach współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina i Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina występowała z recitalami chopinowskimi w Żelazowej Woli, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Pałacu Staszica i in. Uczestniczyła w festiwalach muzycznych Chopin w Ogrodach Luksemburskich oraz Marathon Chopin w Paryżu, Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, La folle Journée de Varsovie, Floralia Muzyczne – Muzyka w Kwiatach i Schumanniana w Łodzi. Wraz z Marią Gabryś-Heyke współtworzy duet fortepianowy Gabryś&Quinn Piano Duo, którego debiutancka płyta „Stanisław Moniuszko – complete works for piano, 4 hands” (wyd. Chopin University Press) ukazała się w 2020 r. Monika Quinn pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu UMFC. Prowadzi rownież klasę fortepianu w ZPSM nr 1 w Warszawie.
Mateusz Krzyżowski – Tyski Ambasador Kultury. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just (2023). Jego interpretacje doceniane są za naturalność i swobodę kształtowania muzycznej wypowiedzi, formułowanej z dbałością o możliwie wierne oddanie intencji kompozytora. Artysta regularnie występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce i na świecie. Laureat licznych nagród konkursowych: I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2022); I nagrody w XII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2021); I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2018). W 2021 roku reprezentował Polskę w półfinale XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Mateusz koncertował w najważniejszych salach koncertowych w Polsce (m.in.: Filharmonii Narodowej, Sali koncertowej NOSPR w Katowicach, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Łódzkiej czy Filharmonii Świętokrzyskiej) oraz poza jej granicami – między innymi w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Japonii, Francji, Niemczech, Słowacji, Węgrzech, Litwie, Ukrainie czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Współpracował z dyrygentami takimi jak: Kai Bumann, Marek Moś, Michał Klauza, Wojciech Rodek, Mirosław Jacek Błaszczyk, Alexander Humala, Marek Wroniszewski, Jan Miłosz Zarzycki, Jakub Chrenowicz czy Jurek Dybała. W ciągu ostatnich lat artysta zrealizował trzy nagrania płytowe z muzyką kameralną: „Peine et Plaisir” (Requiem Records), „Interwar Retrospections” oraz „The Most Beautiful Songs” (Sarton Records). Stypendysta programów: „Młoda Polska” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Fundacji im. Jerzego Semkowa; Marszałka Województwa Śląskiego; Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Fundacji „Tychy – Dobre Miejsce”. W 2024 roku wyróżniony Medalem Magna cum Laude dla najlepszego absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.