Kategorie
Aktualności

Jesień należy do jazzu! III Radziejowickie Wieczory Jazzowe 3-6 listopada 2022

Po letnich szaleństwach wkroczyliśmy w okres jesiennej melancholii, niechybną  zapowiedź zbliżającej się zimy i uśpienia. Jazz nadaje się do zamyślenia i zadumy jak żadna inna muzyka.

Po letnich szaleństwach wkroczyliśmy w okres jesiennej melancholii, niechybną  zapowiedź zbliżającej się zimy i uśpienia. Jazz nadaje się do zamyślenia i zadumy jak żadna inna muzyka. Listopadowe zaduszki jazzowe stały się w Polsce tradycją, jest ona kultywowana również
w Radziejowicach. Podczas III Radziejowickich Wieczorów Jazzowych czekają nas cztery koncerty wypełnione wyborną muzyką. Usłyszymy sekstet Cezariusza Gadziny, wspaniałego saksofonisty, który wystąpił również podczas tegorocznej edycji festiwalu im. Jerzego Waldorffa. Koncert nawiązywać będzie do mickiewiczowskich „Ballad i romansów”. Pojawi się legendarne trio Andrzeja Jagodzińskiego z utworami Jana Sebastiana Bacha, oczywiście
w jazzowej odsłonie. Ukontentowani mogą czuć się miłośnicy talentu Włodka Pawlika, pianisty i kompozytora od wielu lat związanego z Radziejowicami. Wystąpi on na jazzowej scenie wraz z zespołem i swoim synem, Łukaszem Pawlikiem. Wojtek Gogolewski Trio zaprezentuje natomiast kompozycje Skaldów, oczywiście na jazzowo. To będzie piękny, inspirujący czas. Cieszymy się na spotkanie z Państwem! 

Organizatorem III Radziejowickich Wieczorów Jazzowych jest Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach. 

Patroni medialni: TVP Kultura, Polska Agencja Prasowa S.A., Polskie Radio Program II, Radio Bogoria, Radio FAMA, Życie Żyrardowa, Jazz Forum, JazzPRESS, RadioJAZZ. Przyjazd do Radziejowic połączyć można ze spacerem po otaczającym pałac przepięknym parku, który o tej porze roku cieszy oczy pięknymi kolorami jesieni. 

Wstęp wolny. Udział w koncertach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Serdecznie zapraszamy!