Kategorie
Aktualności

Nowa identyfikacja wizualna

Ten kto się nie zmienia stoi w miejscu, a my chcemy iść z duchem czasu i jeszcze lepiej odpowiadać oczekiwaniom naszych gości! Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad nowym, świeżym logo, które stanowi główny element nowej identyfikacji wizualnej naszego Pałacu! Dziś możemy się już pochwalić wynikami naszej pracy. Mamy nadzieję, że nowa, współczesna odsłona logo, strony www i wszystkich elementów komunikacji spodoba Wam się równie mocno jak nam.

Skąd pomysł na zmiany?

Jako instytucja kulturalna, tak blisko związana ze środowiskiem artystycznym jesteśmy bardzo otwarci na zmiany! Wierzymy, że pozwolą one dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców i zachęcić nowych gości oraz artystów do uczestnictwa w organizowanych przez nas eventach oraz do współpracy z nami.

Mała wielka zmiana / krok ku nowemu

Nowy logotyp to jedynie początek wielkich zmian. Jest symbolem otwartości na to, co przed nami, i inspiruje nas do dalszego działania! Symbolizuje bogactwo kultury jako obszaru działalności, na której skupia się nasza instytucja. Zmiana logo nie oznacza jednak zmiany wartości, którymi od lat kieruje się nasza instytucja! Niezmienna pozostaje nasza wrażliwość na potrzeby gości, dbałość o tworzenie przyjaznej atmosfery i życzliwość dla wszelkich przejawów artystycznej aktywności.

Zmiany na wielu obszarach

Nowa identyfikacja wizualna to jedynie kolejny krok w większym procesie zmian naszej instytucji. W ostatnich latach rozszerzyliśmy ofertę artystyczną, wykonaliśmy szereg prac rewitalizacyjnych, a kolejne przed nami! Sukcesywnie doposażamy instytucję w nowoczesny sprzęt, a nowoczesny wygląd naszej identyfikacji wizualnej to wisienka na torcie wszystkich zachodzących w Radziejowickim Pałacu zmian.

Znaczenie nowego logo

Projektując nowe logo sięgnęliśmy do tradycji sygnowania oraz historycznych monogramów by połączyć je z nowoczesną formą. Logotyp w nowej odsłonie, pozwala też zachować spójność identyfikacji instytucji (Dom Pracy Twórczej) z miejscem (Pałac w Radziejowicach). To bardzo ważny dla nas komunikat, który ma na celu podkreślenie wyjątkowości tego miejsca. Elegancki i ponadczasowy charakter logo zawdzięczamy jego prostej formie. Pierwsze litery nazwy miejsca w sygnecie podkreślają znaczenie lokalizacji, jest to także ukłon w stronę dotychczasowych rozwiązań wykorzystujących literę R do sygnowania  materiałów związanych z działalnością Domu Pracy Twórczej z siedzibą w Pałacu w Radziejowicach.

Kolejne kroki ku nowej odsłonie komunikacji wizualnej Pałacu

Nowe logo to jedynie początek zmian, planujemy sukcesywnie zmieniać kolejne elementy identyfikacji wizualnej – druki akcydensowe, materiały reklamowe, oznakowania we wnętrzach i na zewnątrz, a także nowa odsłona strony www.Autorem nowej identyfikacja wizualnej DPT w Radziejowicach jest artysta grafik Jakub Marzoch z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.Nie zapominamy o dotychczasowym logo Pałacu, z szacunku do symbolu, który towarzyszył nam tyle lat, będzie ono wykorzystane jako  pieczęć pamiątkowa, dostępna w recepcji Pałacu.