Radziejowicki pałac, jako reprezentacyjną siedzibę rodu Radziejowskich wzniesiono już w XV wieku. Pałac wówczas był dużo większy, niż obecny i pisano, że mógł pomieścić 1000 gości. Stał on na miejscu dzisiejszej Willi Szwajcarskiej.
Znajdują się tutaj pokoje, których standard zadowoli nawet najbardziej wymagających gości naszego pałacu! W budynku można zatrzymać się w dwóch reprezentacyjnych, obszernych apartamentach, w skład których wchodzą przestronne salony, sypialnie oraz łazienki.
Dwór Modrzewiowy to budynek, który powstał na początku XIX wieku i w tamtych czasach był siedzibą administratora majątku. Dziś budynek zaprasza do siebie przejezdnych gości!
Willa Szwajcarska powstała w latach 60. XX wieku. Mieściła pomieszczenia administracyjne i techniczne naówczas nowopowołanego Domu Pracy Twórczej. Podczas budowy odsłonięte zostały mury pałacu z okresu renesansu, jednak nie zostały one zachowane.
Dziś Willa Szwajcarska w części nadal służy administracji Pałacu, mieści także pokoje hotelowe. Część dla gości pałacowych posiada oddzielne wejście a w bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się parking.
Czworaki stanowią element dawnej zabudowy folwarcznej. Były to budynki mieszkalne przeznaczone dla służby pracującej w pałacu. Radziejowickie czworaki od 1945 roku do lat dziewięćdziesiątych pełniły rolę gminnych obiektów komunalnych. Przekazane przez Gminę w Radziejowicach Domowi Pracy Twórczej, po rewitalizacji przystosowane są dla potrzeb hotelowych i mieszczą dwupoziomowe apartamenty.
Kuźnia, zwana dawniej hamerownią, powstała na początku XIX wieku podczas rozbudowy radziejowickiego majątku przez rodzinę Krasińskich. Zrewitalizowana w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku służy jako miejsce warsztatów artystycznych, konferencji oraz bankietów.
To poprzemysłowy budynek zlokalizowany na tyłach Dworu Modrzewiowego o nowoczesnej, przeszklonej bryle. Zrewitalizowany w 2007 roku mieści dwie duże sale wystawowo – koncertowe, zaplecze gastronomiczne, techniczne oraz dwie garderoby. Wyposażony w nagłośnienie, systemy multimedialne oraz klimatyzację umożliwia organizację koncertów, konferencji, a także wesel, bądź innych imprez okolicznościowych. Sale pozwalają na zindywidualizowaną aranżację wnętrz w zależności od potrzeb. Przeszklone ściany budynku zapewniają dostęp światła, zaś odsłonięta zabytkowa konstrukcja stalowa wyróżnia Nowy Dom Sztuki na tle innych współczesnych szklanych budowli.
Ten niewielki budynek o nowoczesnym wyglądzie, mieszczący niegdyś oczyszczalnię ścieków, usytuowany jest na niewysokim wzgórku, niedaleko parkingu i Willi Szwajcarskiej. Budynek posiada dwie kondygnacje, z których podziemną przeznaczono na salę bilardową a naziemną na cele klubowo – konferencyjne z możliwością organizowania również mniejszych wydarzeń artystycznych, został w pełni wyposażony i przygotowany do eksploatacji a jego wystrój został przemyślany pod kątem zadań, jakie ma spełniać w obszarze działalności Domu Pracy Twórczej. Budyneczek harmonijnie wpisuje się w radziejowicki krajobraz, zgrabnie łącząc elementy drewniane z jasnym otynkowaniem. Jego nazwa w żartobliwy sposób nawiązuje do poprzedniego przeznaczenia. Obecnie nadano mu charakter konferencyjno-szkoleniowy.