Radziejowicka Noc Muzeów

W sobotę, 19 maja 2018 r., o godzinie siódmej wieczorem zapraszamy Państwa na wieczór artystyczny inaugurujący Radziejowicką Noc Muzeów. Rozpoczniemy koncertem młodych talentów, w którym wystąpią: Anna Morozowa (skrzypce) oraz Gustaw Bafeltowski (wiolonczela). Przy fortepianie zasiądą prof. Maria Sterczyńska oraz
Amiran Zenaishvili. Po koncercie nastąpi otwarcie wystawy Metamorfozy ze zbiorów Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, której prezentację kuratorska poprowadzi dr Jarosław Pajek. Gospodarzem wieczoru będzie Jerzy Kisielewski. Po koncercie będzie możliwość nocnego zwiedzania pałacu wraz z Galerią Obrazów Józefa Chełmońskiego a jadalnia pałacowa będzie czynna tego dnia od 19 do północy. Serdecznie zapraszamy.

Anna Morozowa ukończyła Centralną Szkołę Muzyczną w Moskwie, następnie została przyjęta do Moskiewskiego Państwowego Konserwatorium im. P.I. Czajkowskiego. Od 2017 roku kontynuuje studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie u profesora Tadeusza Gadziny. Laureatka licznych konkursów m.in.: Ogólnorosyjskiego Otwartego Festiwalu Młodych Wykonawców „Szkoła Gwiazd”, Moskiewskiego Międzyregionalnego Otwartego Konkursu – Festiwalu Młodych Muzyków im. N.A. Aleksejewa, X Międzynarodowego Konkursu „Valsesia Musica Juniores” we Włoszech, Moskiewskiego Międzynarodowego Festiwalu –Konkursu „Otwarta Europa” oraz Międzynarodowego Konkursu „Rhodes International music competition” w Grecji. Została także nagrodzona premią Prezydenta Federacji Rosyjskiej dla utalentowanej młodzieży. Brała udział w Festiwalu Muzycznym w Bostonie, Festiwalu Muzyki Kameralnej w muzeach „Archangelskoje” i „Carycyno” oraz w 9 edycji Festiwalu „Koncerty Urodzinowe” z okazji urodzin Fryderyka Chopina w Warszawie. Regularnie występuje w Rosji, Mołdawii, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, USA i Polsce.

Amiran Zenaishvili – po ukończeniu Centralnej Szkoły Muzycznej w Moskwie (dyplom z wyróżnieniem) studiuje na Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie w klasie profesora Christophera Altona. Stypendysta Rządu Federacji Rosyjskiej oraz Fundacji Jurija Rozuma. Nagradzany na licznych konkursach i festiwalach, m.in. na VII Międzynarodowym Konkursie „Valsesia Musica” we Włoszech, Międzynarodowym Konkursie im. Karla Filcza w Rumunii, w konkursie „Krok do mistrzostwa w Sankt-Petersburgu oraz w konkursie „Jaques Samuel Pianos Intercollegiate Piano Competition” w Londynie. Zdobył Grand Prix i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z epoki Klasycyzmu na VIII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów i Skrzypków im. Dwarionasa w Wilnie. Odbył tournée po Wielkiej Brytanii w ramach programu „Młode talenty Rosji”. W sierpniu 2015 roku został zaproszony do Maidenhead (Wielka Brytania) w celu otwarcia festiwalu „Epoka Romantyzmu”, a w lipcu 2016 roku wziął udział w Festiwalu Fortepianowym Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, a także w XVI Festiwalu Encuentro de Musica w Santander, Hiszpania. W lutym 2018 roku wziął udział w „Koncertach Urodzinowych” z okazji urodzin Fryderyka Chopina w Warszawie. Regularnie występuje jako solista i kameralista w Rosji, Chorwacji, Danii, Niemczech, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, USA i Brytanii.

Szesnastoletni Gustaw Bafeltowski jest absolwentem ZSM I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Obecnie kształci się pod kierunkiem dr. Marcina Zdunika w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych, m.in.: I nagrody i nagród specjalnych na XIII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego (Poznań 2016) oraz I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych „Talents for Europe” im. Bogdana Warchala w Dolnym Kubinie (2015). Swoje umiejętności doskonali na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów wiolonczeli. W roku 2015 otrzymał nagrodę dla Młodego Talentu podczas „Music Festival & Master Class” w Pile. Uczestniczył w koncertach zarówno na terenie Polski jak i za granicą. W lipcu 2016 r. wziął udział w prestiżowym, międzynarodowym kursie muzycznym „Morningside Music Bridge” w Pekinie. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Szwajcarskiej Fundacji Kunst ohne Grenzen i Fundacji Sinfonia Varsovia. Wspólnie z bratem Wojtkiem tworzą duet wiolonczelowy.

Maria Sterczyńska ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Cz. Stańczyka i w klasie kameralistyki fortepianowej prof. U. Bożek-Musialskiej w 1981 roku. W latach 1980-1984 była pracownikiem macierzystej uczelni, jednocześnie prowadząc działalność koncertową. Od 1995 roku pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracowała lub współpracuje jako akompaniator z A. Orkiszem, P. Hausenplasem, M. Flaksmanem, P. Głombikiem, S. Firlejem, A. Wróblem, T. Strahlem, P. Reichertem, S. Kamasą, S. Neustroevem, D. Mizerą, D. Severinem, A. Bukacem, R. Duziem, M. Zdunikiem. Jako kameralistka towarzyszyła wielu młodym wykonawcom w konkursach krajowych (Poznań, Bydgoszcz, Elbląg, Warszawa) i międzynarodowych (Liezen, Varpalota, Moskwa, Poznań, Warszawa), wspierając ich w uzyskiwaniu nagród (ok. 40 laureatów) i wielokrotnie otrzymując nagrody indywidualne za walory artystyczne wykonania partii fortepianu. W 2005 roku była oficjalnym pianistą Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego. Prowadzi aktywną działalność koncertową, zarówno jako akompaniator, jak i w duecie fortepianowym z mężem Jerzym Sterczyńskim. Występowała we Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech i w Tajlandii. Została odznaczona nagrodą Ministra Kultury Medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

PROGRAM:

Anna Morozowa i Amiran Zenaishvili

Jan Sebastian Bach [1685 – 1750]
Sonata na skrzypce solo nr 3 C-dur
Largo
Allegro assai

Ludwig van Beethoven [1770 – 1827]
Sonata na skrzypce i fortepian F-dur op. 24 „Wiosenna
Allegro
Adagio molto espressivo
Scherzo: Allegro molto
Rondo: Allegro ma non troppo

Gustaw Bafeltowski i prof. Maria Sterczyńska

Jerzy Bauer [ur. 1936]
Sonata w jednej części na wiolonczelę i fortepian

Sergiusz Prokofiew [1891 – 1953]
Sonata C-dur op. 119
Andante grave
Moderato
Allegro, ma non troppo

Do zobaczenia w Radziejowicach w sobotę, 19 maja 2018, o godzinie siódmej wieczorem w Nowym Domu Sztuki.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na koncercie na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress