Kategorie
Wydawnictwa

Radziejowicki park i jego twórcy 1817-2017

Po „Radziejowickim Theatrum” czas na kolejną publikację przedstawiającą fascynującą historię radziejowickiej rezydencji. „Radziejowicki park i jego twórcy 1817-2017” autorstwa Marii Barbasiewicz oraz Beaty Fortuny-Antoszkiewicz ze specjalnym słowem wstępnym prof. Krzysztofa Pawłowskiego oraz prof. Zbigniewa Myczkowskiego ukazuje się w rocznicę dwustulecia założenia parku.

Maria Barbasiewicz przedstawia historyczne konteksty założenia radziejowickiego parku, natomiast Beata Fortuna-Antoszkiewicz pokazuje przemiany układu kompozycyjnego i opisuje ciekawostki przyrodnicze, jakich w Radziejowicach nie brakuje. Publikacja jest niezwykle bogato ilustrowana, z niepowtarzalnym materiałem fotograficznym, dzięki któremu radziejowicki park jawi się jako magiczna kraina, w której czas się zatrzymał.


Publikacja dostępna jest w cenie 40 zł, można ją nabyć w recepcji Pałacu, podczas wszystkich wydarzeń artystycznych w Nowym Domu Sztuki oraz wysyłkowo, po uzgodnieniu szczegółów drogą telefoniczną lub mailową.