Spektakl Żywot Józefa Mikołaja Reja w Radziejowicach

Pałac w Radziejowicach serdecznie zaprasza w sobotę, 14 grudnia 2019, o godzinie dziewiętnastej na spektakl „Żywot Józefa” Mikołaja Reja w adaptacji i reżyserii Jarosława Gajewskiego.

Żywot Józefa Mikołaja Reja (ojca polskiej literatury), pierwszy oryginalny polski dramat w realizacji Pracowni Staropolskiej miał premierę 3 listopada 2018 r. i jest pierwszym  przestawieniem trzyletniego projektu artystyczno-badawczo- edukacyjnego, realizowanego przez Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza na zamówienie Fundacji Uwaga na Kulturę!, we współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury Ursynów. Wykonawcami są  studenci Wydziału Aktorskiego, specjalności Aktor Teatru Muzycznego i  aktorzy zawodowi (czwórka pedagogów AT).

 Nasze przedstawienie jest też znaczącym zdarzeniem muzycznym. Decyduje o tym przede wszystkim muzyka przygotowana i grana  na żywo przez prof. Marię Pomianowską i jej zespół (na staropolskich  instrumentach rekonstruowanych:  fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka   oraz egzotycznych ;  sarangi, kobys, ney, duduk, bębny irańskie…) . Bogate, wielogłosowe partie chóralne,  dynamiczna choreografia i muzyczne dążenia całości dramaturgicznej  współtworzą pełne energii przedstawienie o intensywnej atmosferze i  wartkiej akcji .

Oprawa scenograficzna prof. Marka Chowańca inspirowana teatralną architekturą średniowiecza i renesansu,  a także zwiewne kostiumy dr Anny Adamek dopełniają estetyczny ton przedstawienia, w którym koloryt staropolski miesza się z bliskowschodnią starożytnością.

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami. Informacja ta przesłana zostanie na kilka dni przed koncertem. Z uwagi na ograniczoną ich liczbę decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Czekamy na Państwa 14 grudnia w Nowym Domu Sztuki. Do zobaczenia w Radziejowicach!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress