Kategorie
Aktualności

Urodziny Józefa Wilkonia w Radziejowicach

W niedzielę, 12 lutego działo się u nas! A to wszystko za sprawą wspaniałego Mistrza, Józefa Wilkonia który właśnie w Radziejowicach świętował swoje 93 urodziny! Prezentujemy fotorelację z tego wielkiego wydarzenia oraz kilka słów o wystawie, którą Jubilat specjalnie przygotował na tę okazję!

„Małe i duże” Józefa Wilkonia to wystawa ukazująca przede wszystkim najnowsze prace Mistrza. Józef Wilkoń z myślą o swojej jubileuszowej wystawie w Radziejowicach wykonał kilka nowych drewnianych rzeźb i kilkanaście pastelowych obrazów zwierząt, chcąc pokazać jak ważne jest dzieciństwo, jak ważne są relacje pomiędzy dorosłymi i dziećmi. Jak bardzo te uczucia wyniesione z dzieciństwa wpływają na nasze dorosłe życie. Świat zwierząt jest pełen takich relacji, które kiedyś były przypisywane tylko ludziom. Miłość, a co za tym idzie opiekuńczość, troska, radość jest we wszystkich istotach żywych zamieszkujących nasz świat. Ekspozycja obejmuje również wcześniejsze prace mistrza np. ilustracje do „Księgi Dżungli” czy „Leopantery” i znane nam już wcześniejsze rzeźby taki jak: pantera, ryby, ptaki.

Podczas koncertu z okazji urodzin Mistrza, w iście baśniowej scenerii Nowego Domu Sztuki zaprezentowane zostały utwory z najnowszej płyty pt. „𝐕𝐈𝐄𝐖” 𝐅𝐢𝐥𝐢𝐩𝐚 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 (fortepian), który wystąpił wraz z Marcinem Kajperem (saksofon tenorowy i sopranowy), Pawłem Pańtą (kontrabas), Cezarym Konradem (perkusja).