VII Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów

Od wielu lat Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach organizuje Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów. W tym roku przypadnie już jego siódma edycja, która odbędzie się w dniach 15 – 23 sierpnia 2019 roku w Pałacu w Radziejowicach. Kurs przeznaczony jest dla uczniów, studentów i absolwentów szkół oraz wyższych uczelni muzycznych, przede wszystkim objętych przez NIFC programem Promocji Młodych Talentów, przyciągając młodych muzyków z całego świata: Chin, Australii, Stanów Zjednoczonych i całej Europy. Tradycyjnie już młodzi pianiści będą mieli okazję pracować indywidualnie pod kierunkiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych. Klasy mistrzowskie na instrumentach historycznych poprowadzą Tobias Koch i Alexei Lubimow, zaś na instrumentach współczesnych Nikolai Demidenko, Krzysztof Jabłoński oraz Kevin Kenner. Gościnnie udział w Kursie wezmą Akiko Ebi i Howard Shelley. W trakcie kursu odbywać będą się również przygotowane specjalnie dla pianistów dodatkowe spotkania i seminaria oraz koncerty.

Jak co roku młodzi pianiści zagrają dla radziejowickiej publiczności. Koncert uczestników odbędzie się 22-ego sierpnia o godzinie 20.00 w Nowym Domu Sztuki. Serdecznie zapraszamy!

Warto podkreślić, że Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla Młodych Pianistów jest nie jest jedynym efektem współpracy Domu Pracy Twórczej z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina.  NIFC jest także partnerem koncertów organizowanych w Radziejowicach w ciągu całego roku, a także Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące VII Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego dla Młodych Pianistów w Radziejowicach znajdą Państwo na stronie NIFC: www.nifc.pl

W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl, co umożliwi nam zarezerwowanie najlepszych dla Państwa miejsc. W odpowiedzi otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z niezbędnymi szczegółami.

Do zobaczenia w Radziejowicach!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress