Warning: Undefined variable $cat_id in /home/server277442/ftp/DPTRadziejowice/wp-content/themes/twentytwenty-child/index.php on line 66
Kategorie
Aktualności Koncerty Wydarzenia

Arte dei Suonatori Masterclasses

Po raz 8-my orkiestra Arte dei Suonatori i Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprosili do udziału w warsztatach młodych muzyków specjalizujących się w wykonywaniu muzyki baroku i epoki oświecenia, pragnących poszerzyć umiejętności i wiedzę w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Na zakończenie Arte dei Suonatori Masterclasses 2024 odbędą się aż 3 koncerty finałowe. Wykonawcami pierwszego z nich będą wykładowcy kursu. Zabiorą oni słuchaczy w muzyczną podróż, po której przewodnikiem będzie XVIII-wieczny podróżnik i bodaj pierwszy historyk muzyki, angielski arystokrata Charles Burney. W drugiej części wieczoru będzie można posłuchać recitalu uczestniczki kursu w klasie fletu traverso – Marty Gawlas, która mimo bardzo młodego wieku, koncertuje już jako solistka, a także członkini wielu orkiestr w całej Europie, między innymi z Arte dei Suonatori. Ostatni koncert zaplanowany w formule „lunch concerts” będzie prezentował wyniki twórczej pracy uczestników podczas tygodnia Masterclasses w Radziejowicach. Zapraszamy!

Koncerty Finałowe :
Radziejowice, Nowy Dom Sztuki

17 lutego
19:00 Koncert wykładowców materclasses

Muzyczny kompas Charlesa Burney’a
Kompozycje: Ch. Burney, J. Schobert, J. Haydn, N. Porpora

Wykonawcy:
Katarzyna Drogosz – pianoforte
Marcello Gatti – flet traverso
Aureliusz Goliński – skrzypce
Ewa Golińska – skrzypce
Dagmara Tyrcha – klawesyn
Tomasz Pokrzywiński  – wiolonczela 
Matylda Adamus – wiolonczela

20:30 Recital fletowy
Georg Phillip Telemann – Fantazje na flet solo (wybór)

Wykonawca:
Marta Gawlas – flet traverso

18 lutego 
12:00 Koncert uczestników masterclasses

Wstęp wolny. 

Kategorie
Koncerty Wydarzenia Wystawy

Jubileusz Józefa Wilkonia

Szanowni Państwo!
Po raz kolejny, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach ma zaszczyt świętować jubileusz Józefa Wilkonia – ilustratora, malarza, rzeźbiarza, twórcy plakatów i scenografii teatralnych a także przyjaciela Radziejowic.

Józef Wilkoń wielokrotnie gościł w Radziejowicach a potwierdzeniem zachwytu nad tym miejscem jest obecność dwóch rzeźb artysty : wykonana w drewnie „Arka” nawiązująca do biblijnej opowieści o Arce Noego oraz „Brama Teatru Narodowego” reprezentująca dziedzinę metaloplastyki. Obydwie rzeźby możemy podziwiać w naszym parku. Tworzą one niezwykłe uzupełnienie dla stawu parkowego i otaczającej go zieleni.

Inspiracją dla Wilkonia jest przede wszystkim natura: nastrój zapamiętany z dzieciństwa spędzonego w podgórskiej miejscowości Bogucice, malownicze pejzaże i tajemniczy świat zwierząt, wśród których dorastał. Artysta pracując szybkimi, zdecydowanymi pociągnięciami pędzla i z charakterystyczną dla niego graficzną dyscypliną, przedstawia w swoich ilustracjach zwierzęta i przyrodę. Zastąpieniem tych malowanych zwierząt są, jak nazwał je Wilkoń „ilustracje przestrzenne” czyli trójwymiarowe zwierzęta z drewna, które nieprzerwanie  tworzy od ponad 30 lat.

W tym roku nowa wystawa przyniesie ze sobą nie tylko zachwycające i inspirujące dzieła, ale także będzie okazją do zanurzenia się w świecie artysty i poznania tajemnic jego twórczej wizji. Podczas koncertu będziecie mieli Państwo okazję pierwszy raz zobaczyć te niezwykłe prace, które stanowią wyraz jego pasji oraz talentu, a tajemnica tytułu wystawy zostanie odsłonięta przez samego Józefa Wilkonia podczas jubileuszu.

Na scenie wystąpi również Joszko Broda z zespołem i z gościnnym udziałem Marii Brody, a spotkanie z Jubilatem poprowadzi Jerzy Kisielewski.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które obfitować będzie w emocje, inspiracje oraz artystyczne doznania.

Ze względu na graniczną liczbę miejsc rezerwacje przyjmujemy wyłącznie telefonicznie pod nr 46 857 71 75

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert HARFA KLASA!

W sobotę, 27 stycznia 2024 r., o godzinie 19.00, serdecznie zapraszamy Państwa do Nowego Domu Sztuki na koncert HARFA KLASA! – Koncert Klasy Harfy Małgorzaty Komorowskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W programie utwory:
Edward Jones (1752-1824) – Cynghansail Cymry „Welsh Ground”
Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Fantaisie op. 95
Christoph Pampuch (1959) – Flamenco del Norte
Wykonanie: ANIELA RYBAK

Henry Purcell (1659-1695) – Aria d-moll
Henry Purcell – Rondo z Suity „Abdelazer” Z570
Henry Purcell – Ground F-dur
Sarah Deere-Jones (1967) – Fantasie
Bartosz Kowalski (1984) – Arpitiuda
Wykonanie: MAGDA KOZIEJ

Giovanni Battista Viotti (1755-1824) – Sonata
Allegro brillante – Adagio – Allegretto vivo
Guillaume Connesson (1970) – Toccata
Wykonanie: MARTA KASPRZYK

MAŁGORZATA KOMOROWSKA
Harfistka, koncertująca solowo oraz z wybitnymi zespołami. Wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, pedagog, terapeuta muzyką, oligofrenopedagog. Artystka o doświadczeniu koncertowym zarówno klasycznym jak i łącząca klasykę z jazzem, muzyką etno i rozrywkową. Autorka projektu Harfa w kolorach Meksyku – prawykonania harfowych utworów Arturo Márqueza. Stypendystka MKiDN.Absolwentka klasy harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinć krakowskiej Akademii Muzycznej i Katedry Interpretacji Muzyki Współczesnej (dyplom z wyróżnieniem – 1994). Studiowała również Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1998-2007 pozostawała pod artystyczną opieką prof. Ursuli Holliger (Perfezionamento e di Interpretazione Musicale di Sermoneta, Włochy). Doskonaliła swój warsztat także u Susan Mildonian, Dawida Watkinsa. Stała współpraca harfistki m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia, z New European Orchestra, Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Radiową, Capellą Bydgostiensis, Teatrem Muzycznym Roma zaowocowała koncertami w najbardziej prestiżowych salach (Carnegie Hall, Théatre des Champs Elysées , Herkulessaal, Suntory Hall w Tokio), udziałem w renomowanych festiwalach (m.in.: Festival Pontino, Music Festival w Salzburgu, Usti nad Labem, La Folle Journe, Gaude Mater, Zamku Królewskiego w Warszawie) oraz licznymi nagraniami dzieł literatury symfonicznej, operowej, musicalowej i filmowej oraz solowej. Dokonuje autorskich aranżacji, kompozycji i improwizacji harfowych, koncertując i nagrywając regularnie w projektach fusion. Głos jej instrumentów akustycznych i elektrycznych brzmi w wielu projektach i rejestracjach world music oraz spektaklach teatralnych. Współtworzy zespoły z fletem, piłą sopranową, kwartetem smyczkowym, chórami. Łączy swe koncerty z literaturą, wernisażami, wykładami oraz muzykoterapią, dzieląc fascynację muzyką z osobami o szczególnych potrzebach.

http://www.amuz.bydgoszcz.pl/wykladowcy/malgorzata-komorowska/

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert duńskiego kwartetu smyczkowego AKELA Quartet

Serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie muzyczne – innowacyjny koncert wybitnego duńskiego kwartetu smyczkowego AKELA Quartet, który organizowany jest w ramach europejskiego projektu MERITA – where chamber Music, hERitage and TAlent meet 

Data: Piątek, 19 stycznia
Godzina: 19:30

AKELA Quartet zaprezentuje utwory takich kompozytorów jak Haydn, Shostakovich, Kølster i Glass, publiczność będzie miała również okazję doświadczyć prowadzonej relaksacji. Koncert prowadzony będzie w języku angielskim. 

O artystach: 
AKELA Quartet – wielokrotnie nagradzany kwartet smyczkowy, który powstał w 2019 roku w Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej. Tworzą go młodzi instrumentaliści: Clara Glasdam (skrzypce), Gustav Ranum (skrzypce), Kirsten Wilbrandt Kjær (altówka) oraz Oskar Reuben Friis-Hansen (wiolonczela). Członkowie zespołu  są aktywnymi uczestnikami życia muzycznego w Danii, występują zarówno projektach solowych,  jak i w przedsięwzięciach orkiestrowych. Jednak to muzyka kameralna stanowi ich największą pasję, do której zawsze podchodzą z kreatywnością i otwartością.
www.akelaquartet.com

_____________


O projekcie MERITA:
Europejski projekt MERITA stanowi przełom w świecie muzyki kameralnej. Inicjatywa ta zdobyła prestiżowy grant Kreatywna Europa w kategorii Platformy Europejskie 2021, wyróżniając się jako model wspierania młodych utalentowanych zespołów muzycznych i promowania europejskich Domów Historycznych, które są gospodarzami rezydencji artystycznych. Projekt angażuje 17 instytucji kultury z 12 krajów. Jest wyjątkową szansą dla młodych, profesjonalnych kwartetów smyczkowych z Europy, które rozwijają swoje innowacyjne projekty muzyczne, tworząc przy tym międzynarodową sieć wymiany doświadczeń.
www.meritaplatform.eu

O Julian Cochran Foundation:
Współorganizatorem koncertu jest warszawska fundacja Julian Cochran Foundation, która od 7 lat promuje muzykę klasyczną w nowatorski sposób, integrując ją z niekonwencjonalnymi przestrzeniami i formami. Zadaniem Fundacji, w projekcie MERITA, jest wsparcie sześciu kwartetów smyczkowych w rozwinięciu autorskich projektów muzycznych. Fundacja organizuje rezydencje artystyczne dla kwartetów, m.in. w Pałacu  Radziejowice dla AKELA Quartet (Dania), w Hegge Gård w Norwegii dla Pura Corda Ensemble (Holandia) oraz Quatuor Wassily (Francja), w Huis Landfort w Holandii dla Airis Quartet (Polska) oraz w Zamku Korzkiew dla Quartet Gerhard (Hiszpania), podczas których zespoły prezentują nowe pomysły na wyrażanie muzyki klasycznej.
www.juliancochranfoundation.com

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert „Święto fletów”

Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Akolada w Błoniu.

W sobotę, 6 stycznia 2024 r. o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy Państwa do Nowego Domu Sztuki na koncert pt. „Święto fletów”, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Akolada w Błoniu, pod opieką artystyczną Anny Wierzchowskiej.

W programie: L. Weiner Rokatanc, M. Marais Le Basque, J.S. Bach Bourree, Melodia irlandzka Danny Boy, a także kolędy: Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Jezus malusieńki, Anioł pasterzom mówił, Przybieżeli do Betlejem, Gdy śliczna Panna, Mędrcy świata, Oj Maluśki Maluśki, Lulajże Jezuniu, Alleluja i Owieczka.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75

Koncert Krzysztofa Jakowicza i Jana Tabęckiego w Radziejowicach

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert Krzysztofa Jakowicza – skrzypce i Jana Tabęckiego – fortepian w niedzielę, 17 grudnia 2023 r. o godz. 19.00, do Nowego Domu Sztuki.

W programie: J. Brahms, H. Wieniawski, F. Kreisler, P. Sarasate.

Krzysztof Jakowicz – wybitny polski skrzypek, wysoko ceniony przez Witolda Lutosławskiego, który powierzał artyście polskie prawykonania swoich utworów skrzypcowych (Łańcuch II, Partita w wersji z orkiestrą, Subito). Krzysztof Jakowicz wykonywał je również pod batutą kompozytora w ważnych centrach muzycznych świata.

Ukończył studia wiolinistyczne pod kierunkiem takich mistrzów, jak Tadeusz Wroński, Josef Gingold, Eugenia Umińska, János Starker, Henryk Szeryng. Laureat III nagrody i nagrody specjalnej Henryka Szerynga podczas Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1962). Brał udział w wielu cieszących się światową renomą festiwalach: Warszawska Jesień, Berliner Festspiele, Muzyka w Starym Krakowie, festiwale w Edynburgu, Londynie, Szlezwiku-Holsztynie, Bregencji i in. Koncertował ze słynnymi orkiestrami, m.in. z English Chamber Orchestra, Israel Philharmonic, Wiener Symphoniker, Orquesta Nacional de España, WDR Sinfonieorchester Köln, BBC Scottish Symphony, Orchestre National de France, Polską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus. W ciągu wielu lat swojej kariery współpracował z wybitnymi artystami różnych generacji, takimi jak Riccardo Chailly, Jerzy Semkow, Pinchas Steinberg, Kazimierz Kord, Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Strugała, Marek Pijarowski, Agnieszka Duczmal, Bronisław Gimpel, Władysław Szpilman, Krystyna Borucińska, Jakub Jakowicz, Marcin Zdunik, Tsuyoshi Tsutsumi, Robert Morawski, Waldemar Malicki, Daniel Olbrychski i wielu innych. Został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym nagrodą Orfeusz (1986) za wykonanie Łańcucha II Lutosławskiego podczas Warszawskiej Jesieni, Diapason d’Or za utrwalenie fonograficzne tego utworu i Fryderyk (1996) za nagranie Partity Lutosławskiego. Otrzymał również nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za wielokrotne wykonania dzieł muzyki współczesnej, a ponadto wiele odznaczeń państwowych. W 2015 roku uhonorowano go Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Był przez kilkadziesiąt lat profesorem obecnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, także gościnnym profesorem Soai University w Osace. W dyskografii artysty, obejmującej kilkadziesiąt płyt, znajdziemy rejestracje Sonat i Partit Bacha, 4 koncertów Mozarta, koncertu Brahmsa, III Koncertu Bacewicz, Czterech pór roku Vivaldiego i in., a także nagranie, na którym prezentowane jest brzmienie 15 instrumentów wykonanych przez polskich lutników. Krzysztof Jakowicz zapraszany jest do jury prestiżowych konkursów skrzypcowych, m.in. im. N. Paganiniego w Genui, im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, im. T. Wrońskiego w Warszawie, im. O. Krysy we Lwowie. Artysta gra na instrumencie włoskim, podarowanym mu przez jego mistrza prof. Tadeusza Wrońskiego.

[…] Tytan skrzypiec (The New York Times)

[…] niezrównane wykonanie Łańcucha II (Witold Lutosławski)

Jan Tabęcki – urodził się w 2000 roku. W roku 2007 rozpoczął naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu pani Marii Palmowskiej-Guz. W 2019 roku ukończył szkołę z wyróżnieniem wykonując podczas koncertu dyplomantów z orkiestrą Koncert fortepianowy Ignacego Jana Paderewskiego. W kolejnym roku podjął studia pianistyczne pod kierunkiem Caroline Palmer w Guildhall School of Music & Drama w Londynie, które skończył w 2023 roku otrzymując tytuł Bachelor of Music with Honours. Obecnie kontynuuje naukę na tej samej uczelni na wydziale Electronic and Produced Music. Jan jest laureatem nagród w konkursach fortepianowych i kameralnych. Wielokrotnie brał też udział w kursach muzycznych i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Irene Veneziano, Wojciech Świtała, Noriko Ogawa, Sebastian Mueller, Hakan Hardenberger, Bretton Brown i innych.

Jan Tabęcki już od najmłodszych lat występuje jako solista i kameralista. Debiutował w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas słynnych koncertów dla dzieci prowadzonych przez Ciocię Jadzię – Jadwigę Mackiewicz. Ostatnio zaś wystąpił z recitalem kameralnym w Villi Wahnfried Richarda Wagnera w Bayreuth. Zainteresowania Jana Tabęckiego obejmują szeroki wachlarz gatunków muzycznych – muzyki klasycznej, filmowej, jazzowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Od 2022 roku jest członkiem London Film Music Orchestra, z którą koncertuje w całej Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, w takich miejscach jak: kościół St Martin-in-the-Fields w Londynie, The Glasgow Royal Concert Hall, Tyne Theatre & Opera House w Newcastle, Sheldonian Theatre w Oksfordzie, Caird Hall w Dundee czy Westerkerk w Amsterdamie. Jan jest również członkiem londyńskiego Bauhaus Band pod dyrekcją Johna Harle’a, z którym realizuje projekty oparte na muzyce i poezji w stylu Bauhaus. W 2018 roku wydał swój pierwszy album z eksperymentalną muzyką. Jego najnowsze międzynarodowe projekty obejmują współprodukcje i aranżacje utworów i programów z aktorami, wokalistami i tancerzami.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

Kategorie
Aktualności Koncerty Wydarzenia

Koncert Arte dei Suonatori w Radziejowicach

Serdecznie zapraszamy Państwa we wtorek, 12 grudnia 2023 o godz. 19.00, do Nowego Domu Sztuki na koncert „Berliński Bach” orkiestry Arte dei Suonatori pod kierownictwem artystycznym Marcina Świątkiewicza (klawesyn).

Program:
Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788)
Symfonia na 12 instrumentów nr 1 D-dur Wq 183/1
Symfonia F-dur Wq 181
Symfonia na 12 instrumentów nr 2 Es-dur Wq 183/2
przerwa
Symfonia na 12 instrumentów nr 3 F-dur Wq 183/3
Symfonia C-dur Wq 174
Symfonia na 12 instrumentów nr 4 G-dur Wq 183/4

Bez wątpliwości twórczość Carl Philipp Emanuel Bacha stanowiła muzyczną stymulację i źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń kompozytorów. Jego nowatorski styl, mimo że oparty na utrwalonej w tradycji wiedzy, którą otrzymał od ojca, stanowił takie zerwanie z przeszłością, jakie miało miejsce w bardzo nielicznych momentach muzycznej historii. Na kartach jego kompozycji muzyka zmierza wprost ku uczuciowości romantyzmu, co jemu współcześni określili trafnie mianem „sentymentalizmu” (Empfindsamkeit). Beethoven, Haydn i Mozart z pewnością znali i doceniali jego dzieła, a ten ostatni nazywał go podobno „ojcem” muzyki swoich czasów. Wpływ symfonii Carla Philippa Emanuela Bacha sięga aż do XIX wieku, kiedy to odciska swoje piętno na manierystycznym stylu symfonii smyczkowych młodego Feliksa Mendelssohna. C.P.E. Bach spędził większość swojego zawodowego życia w Berlinie na cesarskim dworze Fryderyka II Pruskiego, stąd bywa nazywany Bachem Berlińskim. W tym okresie powstały 2 symfonie Wq 174 i Wq 181 prezentowane w tym programie. Natomiast Symfonie Wq 183 opisane przez kompozytora nietypowym podtytułem „na 12 instrumentów” to ostatni cykl symfonii powstały podczas pobytu twórcy w Hamburgu i opublikowany w 1780 roku z dedykacją dla księcia koronnego Fryderyka Wilhelma. Są to cztery symfonie, także trzyczęściowe, przeznaczone na dwanaście obligatoryjnych instrumentów, a zatem pełną obsadę z instrumentami dętymi.

Arte dei Suonatori – w 1993 roku muzycy orkiestry Arte dei Suonatori, założonej przez Ewę i Aureliusza Golińskich, inicjowali w Polsce praktykę wykonywania muzyki dawnych epok na historycznych instrumentach stając się jednym z czołowych polskich zespołów na europejskiej scenie muzycznej. Po latach wspólnych i indywidualnych doświadczeń poszukiwania artystyczne muzyków koncentrują się na nieustannym zgłębianiu sedna języka muzycznego kompozytorów minionych epok, co w połączeniu z historycznym instrumentarium doprowadziło do stworzenia stylu jednocześnie historycznego, nowoczesnego, jak i na wskroś indywidualnego. Ogromny repertuar Arte dei Suonatori to zbiór około 700 kompozycji, obejmujący dzieła powstałe od chwili wykształcenia się muzyki barokowej do wczesnego romantyzmu, a także utwory napisane współcześnie i jemu dedykowane. Arte dei Suonatori zarejestrowało i wydało nakładem renomowanych firm fonograficznych (m.in. BIS Records, Alpha, Channel Classics, Pentatone) 18 albumów płytowych, wyróżnionych przez międzynarodową krytykę muzyczną takimi nagrodami, jak Gramophone Award („Recording of the Year: Concerto” za Koncerty skrzypcowe „La Stravaganza” Vivaldiego, 2003), Diapason d’Or (Koncerty klawesynowe Johanna Go`rieda Müthela), Diapason 5 i Choc du Monde de la Musique (wielokrotnie), Luister 10, 10 de Répertoire, Classics Today, Classic CD, CD des Monats magazynu „TOCCATA-Alte Musik aktuell” (wielokrotnie), Monthly Choice oraz Editor’s Choice „BBC Music Magazine” (wielokrotnie), nagrody „Classic FM Magazine”, Prelude Classical Music Awards 2009 (The Best Orchestral CD za 12 Concerj grossi op. 6 Händla), Télérama ffff. Zespół intensywnie koncertuje w kraju, Europie oraz Ameryce Północnej i Azji. Utrwalił ponadto liczne nagrania dla wielu rozgłośni radiowych, m.in. dla BBC, Danmarks Radio (DR), SWR, Programu 2 Polskiego Radia oraz dokonał rejestracji telewizyjnych dla francuskiej stacji Mezzo, a także TVP3, TVP Kultura, TVP1. Od początku swej działalności orkiestra koncertowała z wieloma najważniejszymi postaciami światowej sceny muzyki dawnej. Od kilku lat zespół rozwija szczególnie satysfakcjonującą i owocną współpracę z Marcinem Świątkiewiczem jako solistą i dyrygentem. W sezonie koncertowym 2023-2024 Arte dei Suonatori obchodzić będzie jubileusz 30-lecia powstania.

www.artedeisuonatori.com
https://www.youtube.com/c/ArtedeiSuonatori
https://www.facebook.com/artedeisuonatoriorchestra

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

„Ambasador” Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Ambasador” Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego do Nowego Domu Sztuki, w sobotę, 9 grudnia o godz. 19.00.

„Ambasador” Sławomira Mrożka ma w sobie wszystko, co najlepsze w twórczości autora „Tanga”. Absurdalny humor łączy się tutaj z niezwykle poważną refleksją nad kondycją współczesnego świata, komizm przeplata się z tragizmem, banał ze wzniosłością, farsa z dramatem. Dowcip Mrożka w „Ambasadorze”, tak jak w jego najwybitniejszych sztukach, jest niewątpliwie zabawny, ale nie beztroski, wywołuje śmiech i niepokój zarazem, odpręża i zmusza do myślenia. Warto się w ten żart uważnie wsłuchać, by wśród wywoływanego przez niego, szczerego chichotu, wychwycić śmiertelnie poważne tony.

Obsada:

Reżyser – Jarosław Gajewski
Dramaturgia – Antoni Winch
Scenografia – Marek Chowaniec
Kostiumy – Aleksandra Reda
Współpraca reżyserska – Michał Świechowski

Andrzej Mastalerz – Ambasador
Małgorzata Mikołajczak – Amelie
Maciej Wyczański – Otello
Robert Latusek – Człowiek
Bartosz Turzyński – Pełnomocnik

oraz Patryk Sławiński, Wojciech Piotrowski – Żołnierze

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnot, wzmacnianie ich tożsamości poprzez przypominanie bogactwa melodii polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

Koncert finałowy Mistrzowskiego Kursu Techniki i Interpretacji Wokalnej Profesora Ryszarda Karczykowskiego

To właśnie wieczór, na który wszyscy bardzo czekają: 𝐊𝐎𝐍𝐂𝐄𝐑𝐓 𝐅𝐈𝐍𝐀Ł𝐎𝐖𝐘 wieńczący Mistrzowski Kurs Techniki i Interpretacji Wokalnej Profesora Ryszarda Karczykowskiego – wybitnego śpiewaka operowego, wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie!

W roli głównej: młodzi śpiewacy, którzy przez kilka dni poprzedzających koncert, pod czujnym okiem Maestro doskonalili swój kunszt, by w sobotę, 𝟐𝟒 𝐥𝐮𝐭𝐞𝐠𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟗.𝟎𝟎 𝐰 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐃𝐨𝐦𝐮 𝐒𝐳𝐭𝐮𝐤𝐢 zaprezentować Państwu najpiękniejsze pieśni i arie operowe!

Fortepian i współpraca dydaktyczna:
Marcin Piotr Łopacki

Zapraszamy niezwykle gorąco!

Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres:
rezerwacje@palacradziejowice.pl lub telefonicznie 46 857 71 75.

Koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w Radziejowicach

W niedzielę, 19 listopada 2023 r. o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy Państwa do Nowego Domu Sztuki na koncert pt. „Szymanowski w Radziejowicach”, podczas którego wystąpią uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Program:
Jan Sebastian Bach – Chaconne z II Partity d-moll BWV 1004, wyk.  Leon Marut – skrzypce

Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata B-dur KV 281
Fryderyk Chopin – Scherzo b-moll  op.31
,  wyk. Aleksander Kos-Nowicki – fortepian

Jan Sebastian Bach – II Suita d-moll, BWV 1008,wyk.Jan Łukaszewski – altówka

Karol Szymanowski – Pieśń Roksany z opery „Król Roger,wyk.Barbara Szornel – skrzypce

Lowell Liebermann Sonata op. 23,wyk.Pola Rzążewska – flet


Jan Sebastian Bach – Grave i Fuga a-moll BWV 1003,wyk.Mateusz Izdebski – skrzypce


Ludwig van Beethoven – Sonata C-dur „Waldestein” no. 21 op. 53

Fryderyk Chopin – etiuda F-dur no. 8 op. 10, wyk. Jan Abramczyk – fortepian

Monika Polaczek-Przestrzelska – opieka artystyczna/fortepian

Mikołaj Marciniak – prowadzenie koncertu