Warning: Undefined variable $cat_id in /home/server277442/ftp/DPTRadziejowice/wp-content/themes/twentytwenty-child/index.php on line 66
Kategorie
Aktualności Czasowe Koncerty Wydarzenia

Wystawa obrazów Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków „Carpe diem”, recital fortepianowy Moniki Quinn

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się już 12 kwietnia w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach o godzinie 19:00.

Wystawa obrazów Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków „Carpe diem”, której kuratorem jest artysta malarz Adam Piotr Rutkowski.  Formuła tematyczna wystawy zakłada swobodę interpretacyjną artystycznych wypowiedzi, które zostaną zaprezentowane w postaci obrazów wykonanych w technikach olejnej, akrylowej oraz mieszanej. Wszystkie prace prezentowane będą bez ram. 

Wystawę otworzy uroczysty wernisaż ubogacony recitalem fortepianowym doskonałej pianistki Pani Moniki Quinn a w programie koncertu usłyszą Państwo:
Fryderyk Chopin – Nokturn G-dur op.37 nr2
Józef Nowakowski – Mazurki op.26: a-moll, fis-moll, a-moll, D-dur
Fryderyk Chopin – Ballada g-moll op.23
Carl Tausig – Impromptu f-moll op.1a
Fryderyk Chopin – Polonez As-dur op.53

To będzie wyjątkowa okazja, aby doświadczyć sztuki wizualnej i muzycznej w jednym miejscu! Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.


Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Szymanowski w Radziejowicach

Szanowni Państwo,
w sobotę, 23 marca 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Nowego Domu Sztuki na wyjątkowy koncert z cyklu „Szymanowski w Radziejowicach” – Koncert dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w którym wystąpią:

Tymoteusz Jutras – fortepian, kl. prof.Katarzyny Mościckiej-Przeniosło

Monika Tarasiuk – flet, kl. dr Marii Peradzyńskiej, przy fortepianie Monika Polaczek-Przestrzelska

Marcelina Majchrzak – wiolonczela, kl.prof. Magdaleny Rostworowskiej, przy fortepianie Wojciech Pyrć

Antoni Strahl – trąbka, kl.prof. Wiesława Woźnickiego, przy fortepianie Aleksandra Hartman

Iga Drankowska – flet, kl.dr Marii Peradzyńskiej, przy fortepianie Monika Polaczek-Przestrzelska

Jan Abramczyk – fortepian, kl.prof.Radosława Sobczaka

Podczas koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak  F. Chopin, E.Burton, J. Brahms, T. Charlier, O.Taktakishvili, S. Rachmaninoff, a wydarzenie poprowadzi Mikołaj Marciniak z kl. prof.Macieja Przestrzelskiego.
Będzie to doskonała okazja, aby posłuchać młodych talentów i podziwiać ich muzyczną pasję. Koncert z pewnością dostarczy wielu wrażeń zarówno miłośnikom muzyki, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji.

                                                                                                                             ,

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert Wielkosobotni

Wielka Sobota to ostatni dzień Wielkiego Tygodnia, pełen zadumy, refleksji i oczekiwania na Zmartwychwstanie Pańskie.
W tym roku pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie, które połączy w sobie duchową atmosferę tego dnia z pięknem muzyki.
Kościół katolicki uznaje Lamentacje Proroka Jeremiasza za najodpowiedniejszy tekst do wyrażenia dramatu Męki Pana Jezusa – ogromu cierpień Zbawiciela. W tradycji Kościoła śpiewano je od Wielkiej Środy do Wielkiej Soboty.

W okresie baroku Lamentacje Jeremiasza opracowywane były przez wielu kompozytorów, między innymi przez niemieckiego kompozytora Johanna Rosenmüllera. Od 1640 studiował on teologię na uniwersytecie w Lipsku. Pracował również jako organista kościoła św. Mikołaja w Lipsku, później jako muzyk bazyliki San Marco w Wenecji. Był również kapelmistrzem ks. Johanna Friedricha w Wolfenbüttel. Kompozycje Rosenmüllera, w swojej bibliotece przechowywał sam Johann Sebastian Bach.

W czasie swojego pobytu w Wenecji, w roku 1660 Rosenmüller opracował 7 lamentacji,  z czego 3 na Wielki Czwartek i Wielki Piątek przeznaczone na sopran i basso continuo, tym samym wpisując się w wielką tradycję kompozytorów takich jak Giacomo Carissimi opracowujących Jeremiaszowe Lamentacje. Rosenmüller  komponował także muzykę instrumentalną, a w szczególności sonaty na wiele instrumentów, spośród których wykonawcy wybrali Sonatę Prima à 2 i Sonatę Seconda à 2. Koncert zakończy uroczysty psalm Das ist meine Freude.

W programie:
Lamentacje i Sonaty
Johann Rosenmüller
Sonata Prima à 2 in g
Adagio-Allegro-Adagio-Prestissimo-Adagio-Allegro
Recytacja (Rozdz. 2, 11-15)

 Johann Rosenmüller
  Lamentatio IV zum Gründdonnerstag, Zweite Lektion in g (Rozdz. 2, 12-15)
Recytacja (Rozdz. 3, 1-9)

Johann Rosenmüller 
Lamentatio VI zum Gründdonnerstag, Dritte Lektion in e (Rozdz. 3, 1-9)

Johann Rosenmüller 
Sonata Seconda à 2 in e
Grave-Allegro-Adagio-Allegro-Adagio-Largo-Adagio-Adagio-Largo

Johann Rosenmüller 
Sonata Seconda à 2 in e
Grave-Allegro-Adagio-Allegro-Adagio-Largo-Adagio-Adagio-Largo
Recytacja (Rozdz.5, 1-11)

Johann Rosenmüller 
Lamentatio VII zum Karfreitag, Dritte Lektion in c (Rozdz.5, 1-11)
Recytacja Psalm 73:28

Johann Rosenmüller 
Psalm 73:28 Das ist meine Freude in g

Wykonanie:
Iwona Lubowicz – sopran
Grzegorz Lalek – skrzypce barokowe
Ewa Chmielewska – skrzypce barokowe
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa
Ewa Mrowca – klawesyn
Ryszard Jabłoński – recytacje

By tradycji stało się zadość, po Koncercie Wielkosobotnim, zapraszamy na święcenie pokarmów z udziałem Jego Ekscelencji księdza Biskupa Wojciecha Osiala, które odbędzie się w Nowym Domu Sztuki.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech ta Wielka Sobota będzie dla nas wszystkich czasem modlitwy, radości z oczekiwania Zmartwychwstania Pańskiego  i spotkania z bliskimi!

Kategorie
Spektakle Wydarzenia

Teatr Klasyki Polskiej w Radziejowicach – „Król i caryca”

Romans ostatniego polskiego króla z carycą Katarzyną Wielką nie był tajemnicą. To właśnie rosyjskiej władczyni monarcha zawdzięczał objęcie tronu w Warszawie. Teatr Klasyki Polskiej zaprasza na spektakl „Król i caryca” w reżyserii Jerzego Zelnika, który powstał na podstawie wyboru korespondencji carycy Katarzyny i króla Stanisława Augusta.

Premiera odbędzie się 9 marca 2024 w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

W 1755 roku przybył do Petersburga sekretarz angielskiego posła, młody polski arystokrata, Stanisław Antoni Poniatowski. Zwrócił na siebie uwagę Katarzyny, sam tracąc dla niej głowę. Jej mąż, Piotr, odkrył romans. Zareagował gniewem, ale szybko go opanował. Sam zresztą miał na koncie pozamałżeńskie związki. Pobłogosławił więc szczęściu kochanków. W lipcu 1762 roku przyszło mu umrzeć. Na polecenie żony zresztą, która kazała go zamordować. Dwa lata później, już jako caryca, Katarzyna czyni Stanisława Poniatowskiego władcą Polski. Po kolejnych trzydziestu jeden latach pozbawia go natomiast nie tyle tronu, co królestwa, doprowadzając do trzeciego rozbioru Rzeczypospolitej.

Twórcy ukażą psychologiczny i emocjonalny portret króla i carycy – byłych kochanków, którzy pod płaszczykiem utrzymywanych ciągle siostrzano-braterskich relacji, prowadzą dyplomatyczną wojnę o sprzeczne narodowe dążenia i cele.

Echu dawnej namiętności zdarza się jeszcze niekiedy wybrzmiewać między wierszami listów obojga władców. To jednak brutalny, niekierujący się żadnym sentymentem, polityczny interes jest właściwą treścią tej korespondencji. Dlatego stanowi ona niezwykły materiał dla aktorów. W spektaklu Teatru Klasyki Polskiej wydobędą oni całą złożoność stosunków łączących Stanisława Augusta z Katarzyną II, a układających się w dramatyczny splot tęsknoty, nadziei, strachu, pogardy i chłodnej kalkulacji. Król i caryca odsłoni kulisy wydarzeń, które doprowadziły do zniknięcia Rzeczypospolitej z mapy Europy na ponad sto dwadzieścia lat. 

Reżyseria: Jerzy Zelnik
Scenariusz: Halina Rowicka
Scenografia i kostiumy: Anna Czyż
Muzyka: Mikołaj Hertel
Reżyseria światła: Marcin Jaczkowski 
Charakteryzacja: Anna Czyżykiewicz 
Inspicjentka: Barbara Ojrzeńska
Produkcja: Monika Siereńska, Natalia Przyborek

OBSADA:
Halina Rowicka – Caryca
Jerzy Zelnik – Król
Stefan Kiniorski – Skrzypek, Stańczyk   

Kategorie
Aktualności Koncerty Wydarzenia

Arte dei Suonatori Masterclasses

Po raz 8-my orkiestra Arte dei Suonatori i Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach zaprosili do udziału w warsztatach młodych muzyków specjalizujących się w wykonywaniu muzyki baroku i epoki oświecenia, pragnących poszerzyć umiejętności i wiedzę w zakresie historycznych praktyk wykonawczych. Na zakończenie Arte dei Suonatori Masterclasses 2024 odbędą się aż 3 koncerty finałowe. Wykonawcami pierwszego z nich będą wykładowcy kursu. Zabiorą oni słuchaczy w muzyczną podróż, po której przewodnikiem będzie XVIII-wieczny podróżnik i bodaj pierwszy historyk muzyki, angielski arystokrata Charles Burney. W drugiej części wieczoru będzie można posłuchać recitalu uczestniczki kursu w klasie fletu traverso – Marty Gawlas, która mimo bardzo młodego wieku, koncertuje już jako solistka, a także członkini wielu orkiestr w całej Europie, między innymi z Arte dei Suonatori. Ostatni koncert zaplanowany w formule „lunch concerts” będzie prezentował wyniki twórczej pracy uczestników podczas tygodnia Masterclasses w Radziejowicach. Zapraszamy!

Koncerty Finałowe :
Radziejowice, Nowy Dom Sztuki

17 lutego
19:00 Koncert wykładowców materclasses

Muzyczny kompas Charlesa Burney’a
Kompozycje: Ch. Burney, J. Schobert, J. Haydn, N. Porpora

Wykonawcy:
Katarzyna Drogosz – pianoforte
Marcello Gatti – flet traverso
Aureliusz Goliński – skrzypce
Ewa Golińska – skrzypce
Dagmara Tyrcha – klawesyn
Tomasz Pokrzywiński  – wiolonczela 
Matylda Adamus – wiolonczela

20:30 Recital fletowy
Georg Phillip Telemann – Fantazje na flet solo (wybór)

Wykonawca:
Marta Gawlas – flet traverso

18 lutego 
12:00 Koncert uczestników masterclasses

Wstęp wolny. 

Kategorie
Koncerty Wydarzenia Wystawy

Jubileusz Józefa Wilkonia

Szanowni Państwo!
Po raz kolejny, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach ma zaszczyt świętować jubileusz Józefa Wilkonia – ilustratora, malarza, rzeźbiarza, twórcy plakatów i scenografii teatralnych a także przyjaciela Radziejowic.

Józef Wilkoń wielokrotnie gościł w Radziejowicach a potwierdzeniem zachwytu nad tym miejscem jest obecność dwóch rzeźb artysty : wykonana w drewnie „Arka” nawiązująca do biblijnej opowieści o Arce Noego oraz „Brama Teatru Narodowego” reprezentująca dziedzinę metaloplastyki. Obydwie rzeźby możemy podziwiać w naszym parku. Tworzą one niezwykłe uzupełnienie dla stawu parkowego i otaczającej go zieleni.

Inspiracją dla Wilkonia jest przede wszystkim natura: nastrój zapamiętany z dzieciństwa spędzonego w podgórskiej miejscowości Bogucice, malownicze pejzaże i tajemniczy świat zwierząt, wśród których dorastał. Artysta pracując szybkimi, zdecydowanymi pociągnięciami pędzla i z charakterystyczną dla niego graficzną dyscypliną, przedstawia w swoich ilustracjach zwierzęta i przyrodę. Zastąpieniem tych malowanych zwierząt są, jak nazwał je Wilkoń „ilustracje przestrzenne” czyli trójwymiarowe zwierzęta z drewna, które nieprzerwanie  tworzy od ponad 30 lat.

W tym roku nowa wystawa przyniesie ze sobą nie tylko zachwycające i inspirujące dzieła, ale także będzie okazją do zanurzenia się w świecie artysty i poznania tajemnic jego twórczej wizji. Podczas koncertu będziecie mieli Państwo okazję pierwszy raz zobaczyć te niezwykłe prace, które stanowią wyraz jego pasji oraz talentu, a tajemnica tytułu wystawy zostanie odsłonięta przez samego Józefa Wilkonia podczas jubileuszu.

Na scenie wystąpi również Joszko Broda z zespołem i z gościnnym udziałem Marii Brody, a spotkanie z Jubilatem poprowadzi Jerzy Kisielewski.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które obfitować będzie w emocje, inspiracje oraz artystyczne doznania.

Ze względu na graniczną liczbę miejsc rezerwacje przyjmujemy wyłącznie telefonicznie pod nr 46 857 71 75

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert HARFA KLASA!

W sobotę, 27 stycznia 2024 r., o godzinie 19.00, serdecznie zapraszamy Państwa do Nowego Domu Sztuki na koncert HARFA KLASA! – Koncert Klasy Harfy Małgorzaty Komorowskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

W programie utwory:
Edward Jones (1752-1824) – Cynghansail Cymry „Welsh Ground”
Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Fantaisie op. 95
Christoph Pampuch (1959) – Flamenco del Norte
Wykonanie: ANIELA RYBAK

Henry Purcell (1659-1695) – Aria d-moll
Henry Purcell – Rondo z Suity „Abdelazer” Z570
Henry Purcell – Ground F-dur
Sarah Deere-Jones (1967) – Fantasie
Bartosz Kowalski (1984) – Arpitiuda
Wykonanie: MAGDA KOZIEJ

Giovanni Battista Viotti (1755-1824) – Sonata
Allegro brillante – Adagio – Allegretto vivo
Guillaume Connesson (1970) – Toccata
Wykonanie: MARTA KASPRZYK

MAŁGORZATA KOMOROWSKA
Harfistka, koncertująca solowo oraz z wybitnymi zespołami. Wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, pedagog, terapeuta muzyką, oligofrenopedagog. Artystka o doświadczeniu koncertowym zarówno klasycznym jak i łącząca klasykę z jazzem, muzyką etno i rozrywkową. Autorka projektu Harfa w kolorach Meksyku – prawykonania harfowych utworów Arturo Márqueza. Stypendystka MKiDN.Absolwentka klasy harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinć krakowskiej Akademii Muzycznej i Katedry Interpretacji Muzyki Współczesnej (dyplom z wyróżnieniem – 1994). Studiowała również Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1998-2007 pozostawała pod artystyczną opieką prof. Ursuli Holliger (Perfezionamento e di Interpretazione Musicale di Sermoneta, Włochy). Doskonaliła swój warsztat także u Susan Mildonian, Dawida Watkinsa. Stała współpraca harfistki m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia, z New European Orchestra, Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Radiową, Capellą Bydgostiensis, Teatrem Muzycznym Roma zaowocowała koncertami w najbardziej prestiżowych salach (Carnegie Hall, Théatre des Champs Elysées , Herkulessaal, Suntory Hall w Tokio), udziałem w renomowanych festiwalach (m.in.: Festival Pontino, Music Festival w Salzburgu, Usti nad Labem, La Folle Journe, Gaude Mater, Zamku Królewskiego w Warszawie) oraz licznymi nagraniami dzieł literatury symfonicznej, operowej, musicalowej i filmowej oraz solowej. Dokonuje autorskich aranżacji, kompozycji i improwizacji harfowych, koncertując i nagrywając regularnie w projektach fusion. Głos jej instrumentów akustycznych i elektrycznych brzmi w wielu projektach i rejestracjach world music oraz spektaklach teatralnych. Współtworzy zespoły z fletem, piłą sopranową, kwartetem smyczkowym, chórami. Łączy swe koncerty z literaturą, wernisażami, wykładami oraz muzykoterapią, dzieląc fascynację muzyką z osobami o szczególnych potrzebach.

http://www.amuz.bydgoszcz.pl/wykladowcy/malgorzata-komorowska/

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert duńskiego kwartetu smyczkowego AKELA Quartet

Serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie muzyczne – innowacyjny koncert wybitnego duńskiego kwartetu smyczkowego AKELA Quartet, który organizowany jest w ramach europejskiego projektu MERITA – where chamber Music, hERitage and TAlent meet 

Data: Piątek, 19 stycznia
Godzina: 19:30

AKELA Quartet zaprezentuje utwory takich kompozytorów jak Haydn, Shostakovich, Kølster i Glass, publiczność będzie miała również okazję doświadczyć prowadzonej relaksacji. Koncert prowadzony będzie w języku angielskim. 

O artystach: 
AKELA Quartet – wielokrotnie nagradzany kwartet smyczkowy, który powstał w 2019 roku w Królewskiej Duńskiej Akademii Muzycznej. Tworzą go młodzi instrumentaliści: Clara Glasdam (skrzypce), Gustav Ranum (skrzypce), Kirsten Wilbrandt Kjær (altówka) oraz Oskar Reuben Friis-Hansen (wiolonczela). Członkowie zespołu  są aktywnymi uczestnikami życia muzycznego w Danii, występują zarówno projektach solowych,  jak i w przedsięwzięciach orkiestrowych. Jednak to muzyka kameralna stanowi ich największą pasję, do której zawsze podchodzą z kreatywnością i otwartością.
www.akelaquartet.com

_____________


O projekcie MERITA:
Europejski projekt MERITA stanowi przełom w świecie muzyki kameralnej. Inicjatywa ta zdobyła prestiżowy grant Kreatywna Europa w kategorii Platformy Europejskie 2021, wyróżniając się jako model wspierania młodych utalentowanych zespołów muzycznych i promowania europejskich Domów Historycznych, które są gospodarzami rezydencji artystycznych. Projekt angażuje 17 instytucji kultury z 12 krajów. Jest wyjątkową szansą dla młodych, profesjonalnych kwartetów smyczkowych z Europy, które rozwijają swoje innowacyjne projekty muzyczne, tworząc przy tym międzynarodową sieć wymiany doświadczeń.
www.meritaplatform.eu

O Julian Cochran Foundation:
Współorganizatorem koncertu jest warszawska fundacja Julian Cochran Foundation, która od 7 lat promuje muzykę klasyczną w nowatorski sposób, integrując ją z niekonwencjonalnymi przestrzeniami i formami. Zadaniem Fundacji, w projekcie MERITA, jest wsparcie sześciu kwartetów smyczkowych w rozwinięciu autorskich projektów muzycznych. Fundacja organizuje rezydencje artystyczne dla kwartetów, m.in. w Pałacu  Radziejowice dla AKELA Quartet (Dania), w Hegge Gård w Norwegii dla Pura Corda Ensemble (Holandia) oraz Quatuor Wassily (Francja), w Huis Landfort w Holandii dla Airis Quartet (Polska) oraz w Zamku Korzkiew dla Quartet Gerhard (Hiszpania), podczas których zespoły prezentują nowe pomysły na wyrażanie muzyki klasycznej.
www.juliancochranfoundation.com

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75

Kategorie
Koncerty Wydarzenia

Koncert „Święto fletów”

Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Akolada w Błoniu.

W sobotę, 6 stycznia 2024 r. o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy Państwa do Nowego Domu Sztuki na koncert pt. „Święto fletów”, w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. Akolada w Błoniu, pod opieką artystyczną Anny Wierzchowskiej.

W programie: L. Weiner Rokatanc, M. Marais Le Basque, J.S. Bach Bourree, Melodia irlandzka Danny Boy, a także kolędy: Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Jezus malusieńki, Anioł pasterzom mówił, Przybieżeli do Betlejem, Gdy śliczna Panna, Mędrcy świata, Oj Maluśki Maluśki, Lulajże Jezuniu, Alleluja i Owieczka.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75

Koncert Krzysztofa Jakowicza i Jana Tabęckiego w Radziejowicach

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert Krzysztofa Jakowicza – skrzypce i Jana Tabęckiego – fortepian w niedzielę, 17 grudnia 2023 r. o godz. 19.00, do Nowego Domu Sztuki.

W programie: J. Brahms, H. Wieniawski, F. Kreisler, P. Sarasate.

Krzysztof Jakowicz – wybitny polski skrzypek, wysoko ceniony przez Witolda Lutosławskiego, który powierzał artyście polskie prawykonania swoich utworów skrzypcowych (Łańcuch II, Partita w wersji z orkiestrą, Subito). Krzysztof Jakowicz wykonywał je również pod batutą kompozytora w ważnych centrach muzycznych świata.

Ukończył studia wiolinistyczne pod kierunkiem takich mistrzów, jak Tadeusz Wroński, Josef Gingold, Eugenia Umińska, János Starker, Henryk Szeryng. Laureat III nagrody i nagrody specjalnej Henryka Szerynga podczas Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (1962). Brał udział w wielu cieszących się światową renomą festiwalach: Warszawska Jesień, Berliner Festspiele, Muzyka w Starym Krakowie, festiwale w Edynburgu, Londynie, Szlezwiku-Holsztynie, Bregencji i in. Koncertował ze słynnymi orkiestrami, m.in. z English Chamber Orchestra, Israel Philharmonic, Wiener Symphoniker, Orquesta Nacional de España, WDR Sinfonieorchester Köln, BBC Scottish Symphony, Orchestre National de France, Polską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus. W ciągu wielu lat swojej kariery współpracował z wybitnymi artystami różnych generacji, takimi jak Riccardo Chailly, Jerzy Semkow, Pinchas Steinberg, Kazimierz Kord, Jerzy Maksymiuk, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Strugała, Marek Pijarowski, Agnieszka Duczmal, Bronisław Gimpel, Władysław Szpilman, Krystyna Borucińska, Jakub Jakowicz, Marcin Zdunik, Tsuyoshi Tsutsumi, Robert Morawski, Waldemar Malicki, Daniel Olbrychski i wielu innych. Został uhonorowany licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym nagrodą Orfeusz (1986) za wykonanie Łańcucha II Lutosławskiego podczas Warszawskiej Jesieni, Diapason d’Or za utrwalenie fonograficzne tego utworu i Fryderyk (1996) za nagranie Partity Lutosławskiego. Otrzymał również nagrodę Związku Kompozytorów Polskich za wielokrotne wykonania dzieł muzyki współczesnej, a ponadto wiele odznaczeń państwowych. W 2015 roku uhonorowano go Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”. Był przez kilkadziesiąt lat profesorem obecnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, także gościnnym profesorem Soai University w Osace. W dyskografii artysty, obejmującej kilkadziesiąt płyt, znajdziemy rejestracje Sonat i Partit Bacha, 4 koncertów Mozarta, koncertu Brahmsa, III Koncertu Bacewicz, Czterech pór roku Vivaldiego i in., a także nagranie, na którym prezentowane jest brzmienie 15 instrumentów wykonanych przez polskich lutników. Krzysztof Jakowicz zapraszany jest do jury prestiżowych konkursów skrzypcowych, m.in. im. N. Paganiniego w Genui, im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, im. T. Wrońskiego w Warszawie, im. O. Krysy we Lwowie. Artysta gra na instrumencie włoskim, podarowanym mu przez jego mistrza prof. Tadeusza Wrońskiego.

[…] Tytan skrzypiec (The New York Times)

[…] niezrównane wykonanie Łańcucha II (Witold Lutosławski)

Jan Tabęcki – urodził się w 2000 roku. W roku 2007 rozpoczął naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu pani Marii Palmowskiej-Guz. W 2019 roku ukończył szkołę z wyróżnieniem wykonując podczas koncertu dyplomantów z orkiestrą Koncert fortepianowy Ignacego Jana Paderewskiego. W kolejnym roku podjął studia pianistyczne pod kierunkiem Caroline Palmer w Guildhall School of Music & Drama w Londynie, które skończył w 2023 roku otrzymując tytuł Bachelor of Music with Honours. Obecnie kontynuuje naukę na tej samej uczelni na wydziale Electronic and Produced Music. Jan jest laureatem nagród w konkursach fortepianowych i kameralnych. Wielokrotnie brał też udział w kursach muzycznych i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak: Irene Veneziano, Wojciech Świtała, Noriko Ogawa, Sebastian Mueller, Hakan Hardenberger, Bretton Brown i innych.

Jan Tabęcki już od najmłodszych lat występuje jako solista i kameralista. Debiutował w sali Filharmonii Narodowej w Warszawie podczas słynnych koncertów dla dzieci prowadzonych przez Ciocię Jadzię – Jadwigę Mackiewicz. Ostatnio zaś wystąpił z recitalem kameralnym w Villi Wahnfried Richarda Wagnera w Bayreuth. Zainteresowania Jana Tabęckiego obejmują szeroki wachlarz gatunków muzycznych – muzyki klasycznej, filmowej, jazzowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Od 2022 roku jest członkiem London Film Music Orchestra, z którą koncertuje w całej Wielkiej Brytanii, Irlandii i Holandii, w takich miejscach jak: kościół St Martin-in-the-Fields w Londynie, The Glasgow Royal Concert Hall, Tyne Theatre & Opera House w Newcastle, Sheldonian Theatre w Oksfordzie, Caird Hall w Dundee czy Westerkerk w Amsterdamie. Jan jest również członkiem londyńskiego Bauhaus Band pod dyrekcją Johna Harle’a, z którym realizuje projekty oparte na muzyce i poezji w stylu Bauhaus. W 2018 roku wydał swój pierwszy album z eksperymentalną muzyką. Jego najnowsze międzynarodowe projekty obejmują współprodukcje i aranżacje utworów i programów z aktorami, wokalistami i tancerzami.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.