Kategorie
AktualnościKoncertyWydarzenia

10. Międzynarodowy Kurs Mistrzowski dla młodych pianistów w Radziejowicach

W dniach 14-24 sierpnia 2023 r. w Pałacu w Radziejowicach odbędzie się 10. Edycja Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Radziejowicach. Wydarzenie niezmiennie dedykowane jest uczniom, studentom i absolwentom szkół oraz wyższych uczelni muzycznych.

Podczas tegorocznego Kursu młodzi adepci sztuki pianistycznej będą pracować pod kierunkiem wybitnych artystów i uznanych autorytetów pedagogicznych, jak: Olga Pashchenko, Janusz Olejniczak, Piet Kuijken, Ewa Pobłocka oraz Krzysztof Jabłoński. Śladem poprzednich edycji, uczestnicy kursu będą mieli okazję wziąć udział w koncertach Festiwalu „Chopin i Jego Europa” oraz odwiedzić miejsca związane z Fryderykiem Chopinem.

Koncerty na zakończenie mistrzowskiego kursu w wykonaniu uczestników odbędą się 18 i 24 sierpnia 2023 r. w Nowym Domu Sztuki o godz. 19.30, na które serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.