Kategorie
KoncertyWydarzenia

4. Radziejowickie Wieczory Jazzowe

Jesienny jazz

Jazz sprzyja jesiennej zadumie. W otoczeniu spowitego czernią radziejowickiego parku ta muzyka brzmi piękniej i dosadniej niż gdziekolwiek indziej. Kto raz się o tym przekonał, nie odmówi sobie powrotu w wyjątkowym zaduszkowym czasie.    

W listopadzie czeka nas czwarta już odsłona Radziejowickich Wieczorów Jazzowych. Tegoroczna edycja z pewnością przyniesie melomanom moc wrażeń i estetycznych doznań. Będzie klimatycznie i różnorodnie. Usłyszymy znakomitego pianistę Wojciecha Majewskiego, który porwie nas w muzyczną podróż przy dźwiękach fortepianu. Będziemy mieli też okazję usłyszeć trio Pawła Kaczmarczyka. Pianiście – znanemu już radziejowickiej publiczności – towarzyszyć będą basista Alan Wykpisz i perkusista Grzegorz Pałka. Gwiazdą kolejnego wieczoru będzie Wojciech Staroniewicz Quintet. Zespół zaprezentuje materiał z płyty „Strange vacations”, która powstała w czasie lockdownu i jest emocjonalną odpowiedzią artystów na ten trudny czas. W koncercie finałowym wystąpi Michał Barański z projektem „Masovian Mantra” łączącym jazz z muzyką ludową i wpływami hinduskimi.

Zapraszamy zatem do Radziejowic wszystkich miłośników jazzu, improwizacji i „muzycznego kołysania”. Wszak Zaduszki Jazzowe stały się częścią naszej tradycji, także radziejowickiej.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

Więcej szczegółów tutaj.