Kategorie
AktualnościWydarzenia

„Ambasador” Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu „Ambasador” Sławomira Mrożka w reżyserii Jarosława Gajewskiego do Nowego Domu Sztuki, w sobotę, 28 października o godz. 19.00.

„Ambasador” Sławomira Mrożka ma w sobie wszystko, co najlepsze w twórczości autora „Tanga”. Absurdalny humor łączy się tutaj z niezwykle poważną refleksją nad kondycją współczesnego świata, komizm przeplata się z tragizmem, banał ze wzniosłością, farsa z dramatem. Dowcip Mrożka
w „Ambasadorze”, tak jak w jego najwybitniejszych sztukach, jest niewątpliwie zabawny, ale nie beztroski, wywołuje śmiech i niepokój zarazem, odpręża i zmusza do myślenia. Warto się w ten żart uważnie wsłuchać, by wśród wywoływanego przez niego, szczerego chichotu, wychwycić śmiertelnie poważne tony.

Obsada:

Andrzej Mastalerz – AMBASADOR
Małgorzata Mikołajczak – AMELIE
Maciej Wyczański – OTELLO
Dariusz Kowalski – CZŁOWIEK
Bartosz Turzyński – PEŁNOMOCNIK

Reżyser – Jarosław Gajewski
Dramaturgia – Antoni Winch
Scenografia – Marek Chowaniec
Kostiumy – Aleksandra Reda
Współpraca reżyserska – Michał Świechowski

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnot, wzmacnianie ich tożsamości poprzez przypominanie bogactwa melodii polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów
i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.