Kategorie
KoncertyWydarzenia

Jubileusz Józefa Wilkonia Krzysztof Jakowicz i Tango Attack

Krzysztof Jakowicz– wybitny skrzypek, kameralista i pedagog. Pierwsze sukcesy artystyczne odnosił już w czasie studiów – w 1959 zajął I miejsce w Konkursie im. Eugène Ysaÿe’a w Warszawie oraz III miejsce na Konkursie Muzycznym w ramach Światowego Festiwalu Młodzieży w Wiedniu, a w 1962 roku zdobył III nagrodę i nagrodę specjalną Henryka Szerynga na IV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W 1970 roku otrzymał nagrodę specjalną Konkursu im. George Enescu w Bukareszcie.

Jego umiejętności bardzo cenił Witold Lutosławski, który powierzył mu polskie prawykonania wszystkich swoich utworów skrzypcowych. Ceniony solista na licznych tournée zagranicznych większości polskich orkiestr – Filharmonii Narodowej, Polskiej Orkiestry Kameralnej, Sinfonii Varsovii, NOSPR, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus oraz orkiestr filharmonii w Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Bydgoszczy. Dokonał wielu nagrań dla wytwórni polskich i zagranicznych takich jak EMI, Angel, Le Chant du Monde, Riikonsert, Polskie Nagrania, DUX, a także otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Krzysztof Jakowicz od kilkunastu lat tworzy duet skrzypcowy ze swoim synem, Jakubem.

Tango Attack– Zespół nowoczesnego tanga, czerpiący inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi. W skład zespołu wchodzą wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna, oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje. Założony w 2015 roku zespół na stałe współpracuje z orkiestrami w całej Polsce, wykonując wiele koncertów symfonicznych i kameralnych, dokonując licznych rejestracji audio.
Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie: www.palacradziejowice.pl/zasady