Kategorie
KoncertyWydarzeniaWystawy

Jubileusz Józefa Wilkonia

Szanowni Państwo!
Po raz kolejny, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach ma zaszczyt świętować jubileusz Józefa Wilkonia – ilustratora, malarza, rzeźbiarza, twórcy plakatów i scenografii teatralnych a także przyjaciela Radziejowic.

Józef Wilkoń wielokrotnie gościł w Radziejowicach a potwierdzeniem zachwytu nad tym miejscem jest obecność dwóch rzeźb artysty : wykonana w drewnie „Arka” nawiązująca do biblijnej opowieści o Arce Noego oraz „Brama Teatru Narodowego” reprezentująca dziedzinę metaloplastyki. Obydwie rzeźby możemy podziwiać w naszym parku. Tworzą one niezwykłe uzupełnienie dla stawu parkowego i otaczającej go zieleni.

Inspiracją dla Wilkonia jest przede wszystkim natura: nastrój zapamiętany z dzieciństwa spędzonego w podgórskiej miejscowości Bogucice, malownicze pejzaże i tajemniczy świat zwierząt, wśród których dorastał. Artysta pracując szybkimi, zdecydowanymi pociągnięciami pędzla i z charakterystyczną dla niego graficzną dyscypliną, przedstawia w swoich ilustracjach zwierzęta i przyrodę. Zastąpieniem tych malowanych zwierząt są, jak nazwał je Wilkoń „ilustracje przestrzenne” czyli trójwymiarowe zwierzęta z drewna, które nieprzerwanie  tworzy od ponad 30 lat.

W tym roku nowa wystawa przyniesie ze sobą nie tylko zachwycające i inspirujące dzieła, ale także będzie okazją do zanurzenia się w świecie artysty i poznania tajemnic jego twórczej wizji. Podczas koncertu będziecie mieli Państwo okazję pierwszy raz zobaczyć te niezwykłe prace, które stanowią wyraz jego pasji oraz talentu, a tajemnica tytułu wystawy zostanie odsłonięta przez samego Józefa Wilkonia podczas jubileuszu.

Na scenie wystąpi również Joszko Broda z zespołem i z gościnnym udziałem Marii Brody, a spotkanie z Jubilatem poprowadzi Jerzy Kisielewski.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu, które obfitować będzie w emocje, inspiracje oraz artystyczne doznania.

Ze względu na graniczną liczbę miejsc rezerwacje przyjmujemy wyłącznie telefonicznie pod nr 46 857 71 75