Kategorie
AktualnościKoncertyWydarzenia

Koncert finałowy uczestników Mistrzowskiego Kursu Techniki i Interpretacji Wokalnej Maestry Iwony Sobotki w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach

W sobotę, 8 lipca 2023 r., o godzinie 19.00 serdecznie zapraszamy Państwa do  Nowego Domu Sztuki na koncert studentów i absolwentów wyższych szkół muzycznych, którzy zaprezentują owoce tygodniowej pracy pod czujnym okiem wybitnej sopranistki Iwony Sobotki. Przy fortepianie wykonawcom towarzyszyć będzie Katarzyna Neugebauer-Jastrzębska. Szczegółowy program koncertu zostanie sformułowany w trakcie kursu i wkrótce zostanie przedstawiony na naszej stronie.

Iwona Sobotka – ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom w 2005 roku). Kształciła się również pod kierunkiem wybitnego artysty i pedagoga Toma Krause’a w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. w 2001 roku zdobyła I nagrodę w Konkursie Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, dwa lata później – Grand Prix i nagrody specjalne w Konkursie Wokalnym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz I nagrodę w East and West International Artists Audition w Nowym Jorku. W roku 2004 zdobyła Grand Prix prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety w Brukseli.

Występowała niemal we wszystkich krajach Europy oraz w Japonii i obu Amerykach w tak prestiżowych salach, jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konzerthaus we Wiedniu, Wigmore Hall w Londynie, Palais de Beaux Arts w Brukseli, Salle Pleyel w Paryżu, Auditorio Nacional w Madrycie, Suntory Hall w Tokio czy Sali Wielkiej Filharmonii Petersburskiej. Śpiewała pod batutą cenionych dyrygentów, takich jak Sir Colin Davis, Sir Simon Rattle, Sylvian Camberling, Gabriel Chmura, Thomas Hengelbrock, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk czy Antoni Wit, z towarzyszeniem renomowanych orkiestr, m. in. Orchestre de l’Opéra National de Paris, Wienner Symphoniker, Münchner Rundfunkorchester, City of Birmingham Symphony Orchestra, Orchestre Philharmonique du Luxembourg, Orchestre Symphonique de la Opera Monnaie czy Saint Petersburg Philharmonic Orchestra.

Koncertowała również z najważniejszymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radiową w Katowicach i Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia „Amadeus”.

Powyższe informacje pochodzą ze stron: https://culture.pl/pl/tworca/iwona-sobotka

Strona internetowa artystki: www.iwonasobotka.com

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.