Kategorie
KoncertyWydarzenia

Koncert fortepianowy JULII KOCIUBAN w Radziejowicach

W piątek, 27 maja 2022 r., o godzinie 19.00 serdecznie zapraszamy Państwa do  Nowego Domu Sztuki na koncert fortepianowy w wykonaniu Julii Kociuban.

W piątek, 27 maja 2022 r., o godzinie 19.00 serdecznie zapraszamy Państwa do  Nowego Domu Sztuki na koncert fortepianowy w wykonaniu Julii Kociuban.

W programie:

  • Ignacy Jan Paderewski – Polonez op. 9 nr 6
  • Alfons Szczerbiński – Polonez na pamiątkę Konstytucji 3 Maja
  • Juliusz Zarębski – Polonez melancholijny op. 10
  • Józef Wieniawski – Polonez triumfalny op. 21
  • Fryderyk Chopin – Andante Spianato i Wielki polonez Es-dur op. 22

Julia Kociuban uważana jest za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat, a ostatni album z koncertami fortepianowymi G. Bacewicz i A. Tansmana był nominowany do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii album roku muzyka koncertująca.
Artystka regularnie występuje w renomowanych salach koncertowych w Europie (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu i w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), Ameryce oraz Azji. Jest zapraszana na najbardziej prestiżowe festiwale muzyczne na świecie w tym m.in. La Roque d’Antheron, La Folle Journee, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Kissinger Sommer.
Jako solistka koncertowała z towarzyszeniem uznanych orkiestr kameralnych i symfonicznych w tym m.in. Wiener Symphoniker, Wiedeńska Orkiestra Radiowa ORF, Orkiestra Symfoniczna NDR w Hamburgu. Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami m.in.: Howard Griffiths, Hans Graf, Nemme Järvi, Kristjan Järvi, Lahav Shani, Heribert Beissel, Aziz Shokhakimov, Ken-David Masur, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski. Dokonała szeregu nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych m.in. dla wytwórni Sony Classical, DUX oraz Gramola.

Kociuban jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu, gdzie studiowała pod kierunkiem profesora Piotra Palecznego oraz profesora Pavla Gililova. W 2019 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych, a rok później ukończyła studia podyplomowe menadżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie jest stypendystką Royal College of Music w Londynie, gdzie studiuje u profesora Dmitri Alexeeva. Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną wykładając na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest także pomysłodawczynią i dyrektorem BISMA Bacewicz International Summer Music Academy.

 

Powyższe informacje pochodzą ze stron:
http://warszemuzik.org/julia-kociuban/
http://juliakociuban.com/

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie: www.palacradziejowice.pl/zasady2022