Kategorie
AktualnościKoncertyWydarzenia

Koncert GOGOLFONIA Wojciech Gogolewski Jazz Trio

Koncert GOGOLFONIA Wojciech Gogolewski Jazz Trio, 15 kwietnia godz. 19.00 w Nowym Domu Sztuki.

„O to kolejny rozdział mojej podróży muzycznej. Nie chodzi mi o wyznaczanie kamieni milowych (ani też kładzenie węgielnych). Chciałbym, aby każdy słuchający, stał się odrobinkę szczęśliwszy, poczuł się lepiej i był zadowolony – choćby przez chwilę – z życia.

Dedykuję ten krążek ludziom, którzy szukają w muzyce piękna, harmonii, spokoju, ale nie nudy. Dziękuję Małgorzacie, Adamowi, Pawłowi i wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej płyty.”
Wojtek „Gogol” Gogolewski

Wojciech Gogolewski – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Adam Lewandowski – perkusja, cajon

W programie utwory z najnowszej płyty „GOGOLFONIA Wojciech Gogolewski Jazz Trio”:
1. AE / AE
2. Gogolfobia
3. Cała jesteś w biedronkach
4. Trzy po trzy
5. Pech nie imał go się
6. Kroki malucha
7. Wieczorne uśmieszki
8. Samba Zimorodka

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres rezerwacje@palacradziejowice.pl lub tel. 46 857 71 75.

Wojciech Gogolewski. Pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu. Laureat Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Jazz Juniors w Krakowie oraz zdobywca Klucza do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Znakomicie spisuje się zarówno jako lider wielu swoich zespołów, takich jak np. No Smoking czy Kwartet Wojciecha Gogolewskiego, jak również w roli muzyka sesyjnego. Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzowych Szwecji, Niemiec, Francji i Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np. Pori Jazz w Finlandii, Montreal Jazz Festival w Kanadzie czy Jazz Jamboree w Warszawie.
W latach 1988-98 artysta mieszkał w Niemczech, gdzie pracował w studiach nagraniowych (nagrał około 200 płyt) oraz grał koncerty w klubach jazzowych z różnymi formacjami: big-bandem, sekstetem muzyków brazylijskich i wieloma innymi. Współpracuje na stałe z Lorą Szafran, Krystyną Prońko, Garym Guthmanem, Krzysią Górniak, Piotrem Salatą, Anną Osmakowicz. Artysta jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej, jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak
i Michała Bajora. Zilustrował muzycznie 20 przedstawień teatralnych. Pisząc muzykę do filmów, współpracował z Jerzym Antczakiem, Piotrem Szulkinem, Feliksem Falkiem. Aranżował również utwory na  płytę Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin – pragnienie miłości”.

Adam Lewandowski. Gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Na profesjonalnej scenie jazzowej zadebiutował w Trio Marka Blizińskiego w 1977 roku. W latach 1981-1984 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego „Air Condition”, z którym wystąpił   na największych światowych festwalach jazzowych, np. „Montreal Jazz Festival” w Kanadzie, „Pori Jazz” w Finlandii czy „Jazz & Blues Festival” w Szwecji. Z zespołem Zbigniewa Namysłowskiego nagrał płytę ”Plaka Nights” w Grecji dla CBS Records oraz wystąpił m. in. podczas festiwalu Jazz Jamboree w 1983 roku przed Milesem Davisem. 
Współpracował z orkiestrą Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofem Ścierańskim, Januszem Skowronem, Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Krzysztofem Sadowskim, Hanną Banaszak, Wojciechem Karolakiem. Współtworzył pierwszą polską stację radiową grającą muzykę jazzową-”Radio Jazz”. Pracuje też jako muzyk sesyjny, nagrywał muzykę do wielu filmów, m. in do filmu „Wrony” z muzyką Włodka Pawlika jak również muzykę filmową Krzesimira Dębskiego. Nagrywał podkłady muzyczne do programów TV „ Szansa na sukces” oraz „Idol”. Grał również w filmach epizody aktorskie m. in. „To tylko Rock” Pawła Karpińskiego, w serialu „Dom”, „Czterdziestolatek”, w filmie „Poranek kojota”, filmie Piotra Szulkina „Ubu Król”, serialu „Sukces”. Grał w wielu programach telewizyjnych, m. in. „Od przedszkola do Opola”, „Joker”, „MdM” jak również trzykrotnie w orkiestrze podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Nagrał dwie płyty z muzyką francuskiego kompozytora Claude’a Bollinga: „Suite for cello and piano jazz trio”( Andrzej Wróbel-wiolonczela, Paweł Perliński- fortepian, Andrzej Łukasik-kontrabas) i „Suite for flute and piano jazz trio”(Elżbieta Gajewska-flet, Paweł Perliński-fortepian, Zbigniew Wegehaupt-kontrabas). Współpracował również  z wybitnym skrzypkiem Vadimem Brotskim. Grał z brazylijskim wokalistą Guilherme Coimbra, z którym nagrał płytę z polskimi piosenkami śpiewanymi po portugalsku. Gra na płycie „Seweryn Krajewski Smooth Jazz”. Współpracował przy nagraniu płyty „Straszni Panowie Trzej” z Andrzejem Jagodzińskim. W jego dorobku artystycznym znajduje się również współpraca z wieloma artystami sceny muzyki rozrywkowej: Wojciech Młynarski-spektakl Teatru Rampa „ Criminal Tango”,  Anna German-55 koncertów podczas tournee po Związku Radzieckim w 1979r., Zespół „Vox” w 1981 roku, udział w zespole Waldemara Parzyńskiego”Grupa Doktora Q”, Włodzimierz Korcz, Wojciech Trzciński, Janusz Koman, Marek Stefankiewicz-udział w nagraniach ich muzyki, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert -2 płyty- współpraca z Wiesławem Pieregorólką, Krystyna Prońko-płyta „Album”, Maryla Rodowicz-płyta „Święty spokój”, Martyna Jakubowicz, Zbigniew Wodecki, Irena Santor-płyta” Wiara przenosi góry”, Danuta Błażejczyk-płyta”Gershwin-The man I love”, grupa „Klan”-płyta „Klan”, Krystyna Janda, Andrzej Zaucha- płyta „ Wszystkie stworzenia duże i małe”, pierwsza płyta Jana Pietrzaka m.in. z piosenką „Żeby Polska była Polską” oraz wiele innych płyt i sesji nagraniowych m. in. z muzyką teatralną. W 2007 roku był wykładowcą podczas Warsztatów Jazzowych w Puławach. 
Obecnie poza pracą w studio gra w trio Wojciecha Gogolewskiego, z którym w 2015 r nagrał płytę z jazzowymi opracowaniami muzyki zespołu „Skaldowie”. Współpracuje z kwartetem smyczkowym „Prima Vista” oraz z saksofonistką Aliną Mleczko. Akompaniował w zespołach Zbigniewa Wodeckiego, Haliny Frąckowiak. Gra też w spektaklu teatru Syrena „Walc na trawie” do muzyki Marka Grechuty oraz „Chopin w Ameryce” w teatrze Collegium Nobillium”.

Paweł Pańta. Wybitny, polski kontrabasista i gitarzysta basowy. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chiopina w klasie prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe u Zbigniewa Wegehaupta. W 1995 był członkiem Gustaw Mahler Jugend Orchester, prowadzonej przez Claudio Abbado. W latach 1996-98 współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad sto koncertów. Od wielu lat jest członkiem kwintetu I Solisti di Varsawia, a także współpracuje z kwartetem Pima Vista. Wielokrotnie koncertował z wybitnymi solistami tj.: Piotr Paleczny, Karol Radziwonowicz, Władysław Kłosiewicz, Konstanty Andrzej Kulka, Jan Stanienda, Jadwiga Kotnowska. Uczestniczył w nagraniu wielu płyt, zarówno muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Współpracował również z całą czołówką polskiego jazzu oraz z gwiazdami światowego formatu: Randy Brecker, Mike Stern, Gregory Porter, Troy Miller, Mark Soskin. Był członkiem Andrzej Kurylewicz Trio i Włodek Pawlik Trio, obecnie jest aktywny w zespołach Janusza Strobla, Janusza Bogackiego, Garry Guthmana, Wojciecha Gogolewskiego,Filipa Wojciechowskiego. Artysta jest również producentem muzycznym płyt: Pańta_Dys_Szmańda play Bach_Beethoven_Chopin_Małecki, Kostov, Pańta Konrad Trio Konwersacje, Wojciech Karolak Piano Trio Moontag, Agnieszka Hekiert Soulnation. Od 2017 r. jest wykładowcą na wydziale instrumentalnym, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.