Kategorie
KoncertyWydarzenia

Koncert Justyny Gabzdyl i Katarzyny Boruty

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., o godzinie 19.00 zapraszamy Państwa do  Nowego Domu Sztuki na koncert  w wykonaniu Justyny Gabzdyl – fortepian i Katarzyny Boruty – mezzosopran.

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., o godzinie 19.00 zapraszamy Państwa do  Nowego Domu Sztuki na koncert  w wykonaniu Justyny Gabzdyl – fortepian i Katarzyny Boruty – mezzosopran.

W programie:

George Gershwin, Nacio Herb Brown, Henry Mancini, Victor Young, Eden Ahbez.


Justyna  Gabzdyl jest polsko – kanadyjską pianistką, której repertuar obejmuje klasyczne i współczesne utwory z orkiestrą od Wolfganga A. Mozarta i Fryderyka Chopina do Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego. Artystka wykonuje również recitale, muzykę kameralną, muzykę zainspirowaną jazzem i elektroakustyczną. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiowała pod kierunkiem wybitnej pianistki i pedagog prof. Bronisławy Kawalla oraz Joanny Świtlik, a także studiowała muzykę kameralna w klasie prof. Jerzego Marchwińskiego i Iwony Mironiuk.  Po uzyskaniu tytułu magistra sztuki, kontynuuje naukę w Ecole Normale de Musique Alfred’a Cortot w Paryżu w klasie fortepianu prof. Nelson’a Delle – Vigne Fabbri. Uzupełnia studia z interpretacji w Kanadzie na Uniwersytecie Montrealskim, gdzie studiuje pod kierunkiem Paul’a Stewart’a i uzyskuje tytuł doktora muzyki. Justyna Gabzdyl brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach takich jak New Music Festival w Toronto, Women of Note : Music by European Women Composers w Ottawie, a także w kursach mistrzowskich w Polsce, Holandii, Francji i Belgii. Występowała  podczas  koncertów rocznicowych m.in. Chopin 2010, Lutosławski 100, a także obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wykonując koncert fortepianowy Krzysztofa Pendereckiego Zmartwychwstanie, Symfonie Koncertującą  Karola Szymanowskiego oraz premierowy utwor Von Tode Maria (On the Death of Mary) Norberta Paleja. Justyna Gabzdyl wydała swoją debiutancką płytę z muzyką Karola Szymanowskiego i Fryderyka Chopina w wytwórni DUX oraz singiel Błękitna Rapsodia George Gershwin’a, które do tej pory prezentowała na koncertach w Kanadzie, USA i Meksyku. Artystka prowadzi również działalność pedagogiczną, jest autorką wielu projektów muzycznych promujących w szczególności muzykę polską, a także jest członkiem zarządu Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie.

Katarzyna Boruta swoją muzyczną przygodę rozpoczęła od gry na fortepianie w szkole muzycznej I stopnia w Białymstoku. Jej pierwsze doświadczenia wokalne związane są z działalnością chóru żeńskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacy J. Paderewskiego w Białymstoku  – Schola Cantorum Bialostociensis założonym i prowadzonym przez prof. Violettę Bielecką. W 2002 roku Katarzyna Boruta ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2000 roku współpracowała z Tonem Koopmanem w ramach projektu European Baroque Academy w Ambronay (Francja), była także aktywnym uczestnikiem kursów mistrzowskich prowadzonych przez Bernda Weikla (Austria 2001) oraz Kałudi Kałudova (Bułgaria 2005). W latach 2002 – 2005 współtworzyła i koncertowała z zespołem Blue Gospel Singers. Od 2010 współpracuje z zespołem Dereń prowadzonym przez prof. Krystynę Wysocką – Kochankiewicz, którą artystka uznaje za swoją muzyczną mentorkę. Ważną dziedziną działalności Katarzyny Boruty jest pedagogika muzyczna. W 2018 roku ukończyła kurs gordonowski prowadzony przez Fundację Kreatywnej Edukacji, zaś od piętnastu lat pracuje w Canadian School of Warsaw, gdzie prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci z różnych stron świata.

 

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie: www.palacradziejowice.pl/zasady2022