Kategorie
KoncertyWydarzenia

Koncert „Muzyka w obliczu konfliktu”

W sobotę 19 marca o godzinie 19.00 w Nowym Domu Sztuki zapraszamy Państwa na niezwykły koncert pod tytułem „Muzyka w obliczu konfliktu” Utwory na skrzypce i fortepian kompozytorów polskich i ukraińskich.

W programie zaprezentujemy takich kompozytorów jak:

  • Valentin Silvestrov – 2 Utwory na skrzypce i fortepian
  • Raul Koczalski – Sonata nr 3 na skrzypce i fortepian PRAWYKONANIE
  • Ryszard Sielicki – Sonata na skrzypce i fortepian
  • Roman Palester – Taniec polski na skrzypce i fortepian

Na scenie będziemy gościć Agnieszkę Maruchę-skrzypce oraz Jakuba Tchorzewskiego – fortepian.

Agnieszka Marucha  jest solistką, kameralistką i pedagogiem. Założycielka kwartetu skrzypcowego Violinofonica. Adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie im K. Szymanowskiego w Łodzi,  nagrody Studienpreis na Kiefer Hablitzel Stifftung Wettbewerb w Bernie, I nagrody  na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Zakopanem, oraz II nagrody i nagrody specjalnej fundacji „Gaudeamus” na VI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Artystka koncertowała w większości krajów europejskich oraz Azji. W 2014 r. otrzymała nagrodę „Fryderyk″ w kategorii muzyka współczesna za płytę „Chagall for Strings”. Ponadto dokonała rejestracji 9 płyt dla wytwórni DUX, CD Accord i Acte Prealable. 7 z nich to światowe premiery fonograficzne. Od wielu lat propaguje muzykę polską w kraju i za granicą.

Jakub Tchorzewski, polski pianista i kameralista, absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj. Występował w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Japonii, a jego koncerty były transmitowane przez narodowe rozgłośnie radiowe w Polsce, Słowacji, Czechach, Szwajcarii i we Włoszech. Ma na koncie szesnaście płyt kompaktowych dobrze przyjętych przez międzynarodową prasę muzyczną, a wydanych przez firmy fonograficzne Acte Préalable, Dux, Musiques Suisses, Tactus, Vermeer i Warner Music Poland. Jego zainteresowanie muzyką zapomnianą, lub rzadko wykonywaną doprowadziło do pierwszych w historii fonografii nagrań utworów takich kompozytorów jak Sándor Veress, Gino Gorini, Ugo Amendola, René de Boisdeffre i Roman Palester. Artysta obecnie mieszka we Włoszech, gdzie był zapraszany do wzięcia udziału w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych. Obecnie współpracuje z Konserwatorium „Benedetto Marcello” w Wenecji, a także jest członkiem zarządu European Chamber Music Teachers’ Association.


Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie:

https://www.palacradziejowice.pl/zasady2022/