Kategorie
Kursy mistrzowskieWydarzenia

Mistrzowski kurs akordeonowy

Piątek, 18 lutego 2022, godz. 19.00, sala koncertowa Nowego Domu Sztuki

Mistrzowski kurs akordeonowy, który odbędzie się w dniach 13-19 lutego w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, a poprowadzi go Maciej Frąckiewicz. Podczas pracy młodzi adepci będą pracować nad warsztatem i interpretacją utworów, jak również poznają najnowszą literaturę akordeonową i innowacyjne metody jej przygotowania Warsztaty zostaną zwieńczone koncertem, na którym już 18 lutego o godzinie 19:00 w Nowym Domu Sztuki podopieczni zaprezentują nam efekty swojej pracy. Wśród występujących uczestników młodzi laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in., Międzynarodowego Konkursu Akordeonowe w Klingenthal czy Citta di Castelfidardo. W programie akordeonowa muzyka klasyczna.

Maciej Frąckiewicz – wszechstronny i charyzmatyczny. Ma na koncie dziesiątki prestiżowych osiągnięć, w tym Paszport Polityki (2013), zwycięstwo na prestiżowym konkursie akordeonowym Arrasate Hiria (Hiszpania) (2012) czy nagroda główna wraz z nagrodą publiczności na Deutscher Musikwettbewerb w Bonn (2018). Wobec jego muzycznej wrażliwości nie sposób pozostać obojętnym. To wykonawca na miarę współczesności, w której młodzieńczy żywioł zderza się z doświadczeniem i głębią. Jego muzyczne interpretacje tchną świeżością a i nieposkromionym artystycznym temperamentem. Maciej Frąckiewicz, bo to o nim mowa, „wart jest grzechu“, jak pisał po jego debiucie Jacek Hawryluk. To artysta totalny, który z równym kunsztem i finezją wykonuje muzykę dawną i najnowszą, przystępną i tę znacznie bardziej wymagającą. Dorota Szwarcman uznała go za „jedną z najciekawszych osobowości muzycznych młodego pokolenia“. Co więcej, Frąckiewicz wpisał się już na stałe do panteonu najważniejszych polskich wirtuozów akordeonu. Jego błyskotliwa kariera rozwija się wielotorowo. Artysta występuje jako solista z najważniejszymi polskimi orkiestrami, a jednocześnie współtworzy szereg wyjątkowych projektów kameralnych, w tym słynne TWOgether Duo z Magdaleną Bojanowicz, a także duety z Markiem Brachą oraz Łukaszem Kuropaczewskim. Jest także niestrudzonym propagatorem swego instrumentu wśród współcześnie tworzących kompozytorów. Z jego inspiracji powstało jak dotąd ponad 90 nowych utworów akordeonowych.

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie: www.palacradziejowice.pl/zasady