Kategorie
KoncertyWydarzenia

Solidarni z Ukrainą – koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego

27 marca 2022 r. o godzinie 19.00 w Nowym Domu Sztuki  wyjątkowy koncert w geście wsparcia dla wschodnich sąsiadów. Utwory Wasyla Barwińskiego, Zoltana Almaszi czy Myrosława Skoryka w wykonaniu Lwowskiego Tria Fortepianowego będą mogli usłyszeć goście Pałacu w Radziejowicach którzy wezmą udział w koncercie Solidarni z Ukrainą.

Lwowskie Trio Fortepianowe działa od 1999 roku.  Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i w Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Michaiła Glinki czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Natalia Rewakowicz- fortepian, ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. W 1990 roku przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Triem Fortepianowym „Con Fuoco”. Koncertowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.


Kateryna Poteriajewa – skrzypce, urodziła się we Lwowie i tu zdobyła muzyczną edukację, najpierw kończąc Specjalistyczną Szkołę Muzyczną im. Kruszelnickiej, a następnie otrzymując dyplom z wyróżnieniem w Muzycznej Akademii im. Łysenki w klasie Heorhija Pawlija i Oresty Kohut. Już w czasie studiów przejawia dużą aktywność zdobywając nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólno-ukraińskich konkursach muzycznych. Brała udział w wielu festiwalach muzycznych w Ukrainie i za granicą. Prowadzi aktywną działalność muzyczną jako solistka i kameralistka. Występowała w Niemczech, Austrii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Rosji i Chinach.

Olga Szutko – wiolonczela, urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a także w Konserwatorium Muzycznym w Paryżu.  Jest laureatem konkursów muzycznych w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu. Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.

 

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie:

https://www.palacradziejowice.pl/zasady2022/