Kategorie
KoncertyWydarzenia

Warsaw Harmony w Radziejowicach!

24 marca 2022 r. o godzinie 19.00 w Nowym Domu Sztuki, zaprezentujemy Państwu XVIII- wieczne aranżacje muzyczne w wykonaniu Warsaw Harmony- muzyków tworzących zespół silnie identyfikowany z nurtem tzw. muzyki dawnej. W programie usłyszymy utwory  W. A. Mozarta/ Josepha Triebensee  – Don Giovanniego .

Warsaw Harmony stosując głównie historyczne instrumentarium, odkrywają piękno i głębię muzyki komponowanej między innymi przez takich geniuszy jak Józef Haydn, Wolfgang Amadeusz Mozart czy Ludwig van Beethoven. Muzycy zadebiutowali 7 lipca 2019 roku koncertem „Klasztorne harmonie” w ramach Festiwalu Muzyki Dawnej w Starym Sączu. Od tego czasu zdążyli wyrobić sobie markę formacji ambitnej, sięgającej po unikatowy repertuar tworzony na przestrzeni wieków z myślą o instrumentach dętych czyli tzw. Harmoniemusik.

W roli wykonawców wchodzących w skład Warsaw Harmony ujrzymy:

  • Marek Niewiedział – obój, kierownik artystyczny 
  • Patrycja Leśnik-Hutek  -obój 
  • Jakub Dygas  – klarnet 
  • Robert Michalski  – klarnet 
  • Tomasz Wesołowski – fagot 
  • Kamila Marcinkowska-Prasad – fagot 
  • Krzysztof Stencel – róg 
  • Mateusz Cendlak  – róg 

Warsaw Harmony to nowy muzyczny projekt , zakładający różnoraką i nie do końca dającą się zdeterminować działalność artystyczną.  To z jednej strony harmonia płynąca ze wspaniałych, muzycznych kompozycji,  z drugiej zaś swoistego rodzaju duma, nostalgia czy tęsknota za czasami, w których Warszawa uchodziła za jedno z najpiękniejszych miast Europy a jej kulturalne aspiracje reprezentowane były przez rozmiłowanego w sztuce ostatniego króla Polski.

 

Uwaga: W wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa poprzez dedykowany adres e-mail: rezerwacje@palacradziejowice.pl bądź telefonicznie, dzwoniąc pod nr (+46) 857 71 75 lub 512 928 062 i otrzymały potwierdzenie.

Prosimy o zapoznanie się z Zasadami uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, które znajdują się na naszej stronie:

https://www.palacradziejowice.pl/zasady2022/