Wystawa obrazów „Salon jesienny WSP. 65-lat artystycznej historii”

Serdecznie zapraszamy do Nowego Domu Sztuki na wystawę obrazów „Salon jesienny WSP. 65-lat artystycznej historii” Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków z okazji 65-lat artystycznej działalności, której kuratorem jest artysta malarz Adam Piotr Rutkowski.

Wystawa ma na celu uczczenie rocznicy 65-lecia powstania Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Na wystawę składa się 36 obrazów, wykonanych głównie tradycyjnymi technikami malarskimi (olej i akryl na płótnie) autorstwa 36 artystów. Wyeksponowane dzieła to obrazy mniej lub bardziej konwencjonalne oraz takie, które pomimo swojej tradycyjnej, tj. realistycznej formy są nośnikiem najbardziej aktualnych treści i przesłań. Dominująca tematyka podejmowana przez twórców to pejzaż, portret oraz szeroko pojęta abstrakcja.

Wystawę można zwiedzać w następujące dni:
22.10 (niedziela, 13.00-15.00)
29.10 (niedziela, 13.00-15.00)
2.11. (czwartek, 13.00-15.00)
3.11. (piątek, 13.00-15.00)
4.11. (sobota, 13.00-15.00)
5.11 (niedziela, 13.00-15.00)

Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków istnieje od 1958 roku i funkcjonuje jako organizacja pożytku publicznego. Skupia twórców uprawiających sztuki plastyczne w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku, tkaniny artystycznej, rzeźby, etc. W sferze publicznej realizuje zadania na płaszczyźnie nauki, edukacji, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji. Dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu swoich członków Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków jest jedną z prężniej działających organizacji pożytku publicznego o profilu artystycznym, edukującą i integrującą środowiska amatorów i profesjonalistów, obecnie już nie tylko z Warszawy i województwa mazowieckiego, ale z wielu zakątków naszego kraju. WSP stanowi również znakomity przykład współpracy międzypokoleniowej, ponieważ zrzesza twórców w różnym wieku, począwszy od studentów, poprzez osoby czynne zawodowo aż po emerytów. Jedną z niezwykle ważnych gałęzi aktywności stowarzyszenia jest prezentacja dorobku artystycznego. Kapitałem organizacji są wartościowi ludzie z pasją. Stowarzyszenie liczy prawie 250 członków, a na przestrzeni 65 lat istnienia na kartach jego historii zapisało się ponad 1600 artystów. Obecnym Prezesem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków jest artysta malarz Adam Piotr Rutkowski. Więcej informacji i ciekawostek z życia artystycznej społeczności Stowarzyszenia znajdą Państwo na stronie: www.wsp.netgaleria.pl oraz w mediach społecznościowych.